Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Komornik zlicytował siedzibę lubelskiej firmy od respiratorów. Niewielką cześć długu udało się odzyskać

Komornik sądowy przeprowadził dzisiaj licytację siedziby firmy E&K. Kupiec zapłacił za lokal 605 tys. zł. Kwota ta przeznaczona zostanie na poczet długu Andrzeja I.

W piątek przed Sądem Rejonowym Lublin-Zachód odbyła się licytacja siedziby lubelskiej firmy E&K, która zasłynęła aferą respiratorową. Lokal o powierzchni 91 m.kw., położony w centrum miasta, a dokładnie przy ul. Radziwiłłowskiej, komornik sprzedał za 605 tys. zł. Kwota wyjściowa, od jakiej rozpoczęła się licytacja, wynosiła 438 tys. zł.

Jest to niewielka część z długu właściciela firmy Andrzeja I., jednak jak podkreślali dzisiaj posłowie Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński i Michał Szczerba, pieniądze te można znaleźć. Działanie komornika pokazało, że jeżeli się chce, to można ściągać ten dług, jednak trzeba szukać na to środków, które pochowane są w różnych miejscach.

-Handlarz bronią uciekł z Polski, nie dostarczył respiratorów, dzisiaj jest winien 40 mln zł, ale część majątku na szczęście została zachowana. Za 605 tys. zł wylicytowano siedzibę, w której przez ostatnie lata robił słynne interesy. Choć jest to symboliczne, to jednak bardzo ważne – podkreślił poseł Dariusz Joński.

Wspomniana kwota 40 mln zł to zarówno niezwrócone przez spółkę przedpłaty, jak też kary umowne oraz odsetki. Dzięki udanej licytacji, dług będzie pomniejszony o 605 tys. zł. Posłowie wskazują, że niebawem odbędzie się kolejna licytacja majątku firmy E&K. Chodzi o odnalezione niedawno u przebywającego w Polsce obywatela Meksyku 46 respiratorów.

Prokuratura Regionalna w Lublinie od dłuższego czasu stara się ustalić miejsce pobytu Andrzeja I. Zgromadzony bowiem został materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie mu zarzutów. Mężczyzna jednak uciekł z Polski za granicę, gdzie ma się ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości. Obecnie ścigany jest on listem gończym.

(fot. archiwum)

30 komentarzy

 1. to wina tuska, już8 lat temu się dogadał, PIsiory by nie poleciały w uja. to są jedyni wybrańcy jezusa.
  sasin 70 mln tez przez tuska przepie….lił.
  Pewnie jakiś kolega któregoś pisiora się cieszy z kasy, a Wy durnie dalej sie licytujcie pis czy po. dla mnie PIS PO JEDNO ZŁO!!!!
  kradną od lat a wy się dajecie robić jak dzieci.

 2. Nie, 605 tyś wpłynie, wpłynie 605 tyś minus 10 % wynagrodzenia minus koszt wyceny, ogłoszeń, korespondencji, itp., itd, czyli ok 500 tyś zł. W sumie i tak nieźle, to chyba jedyna kasa, którą dało się odzyskać …

 3. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Toż to istny komorniczy sukces !!! Z 40 mln odzyskać 605 tys. zł… można być dumnym
  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 4. Komornik jakiś niedorozwinięte chłopu zabrał by kombajn I traktor za

 5. Ciekawe, z którymi służbami współpracował ten obywatel Meksyku? Z tymi obecnymi, czy z tymi odsuniętymi od koryta?

 6. Onufry z Czereśni

  Ale, czym się wy emocjonujecie? Poszukajcie dobrze, już dawno było info, ze to przelew na służby poszedł i tyle. Trzeba było tylko zaksięgować prawidłowo, każdy dostał swoją, dole, za rok umorzenie postępowania.

Z kraju