690 680 960

Nadjeżdżał pociąg towarowy relacji Hrubieszów – Sławków. Kierowca volkswagena zignorował wszystko, co możliwe (wideo)

Pomimo czerwonego światła, nie zatrzymał się przed strzeżonym przejazdem kolejowym, zignorował znak „STOP”, uszkodził rogatkę i odjechał. Policjanci ustalili sprawcę wykroczenia, przedstawili mu zarzut i skierowali wniosek do sądu o jego ukaranie.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym w miejscowości Knapy w gminie Baranów Sandomierski, pod koniec maja tego roku.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 34-letni mężczyzna kierujący pojazdem dostawczym marki Volkswagen, nie zatrzymał się przed znakiem „STOP”, wjechał za kolejowy sygnalizator świetlny, w momencie kiedy nadawał on sygnał czerwony, tuż przed zamykającymi się rogatkami, uszkodził szlaban kolejowy i odjechał. Na szczęście kierowca busa nie doprowadził do wypadku z najeżdżającym pociągiem towarowym relacji Hrubieszów – Sławków.

O zaistniałej sytuacji policjantów poinformował pracownik ochrony kolei, który zaistniałą sytuację zobaczył na kamerze monitoringu. Wartość strat oszacowano na kwotę około 3 tys. złotych.

Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz przejrzeli zapis z monitoringu i na jego podstawie ustalili kierującego. Był nim 34-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut popełnienia wykroczenia – stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci skierowali wniosek do sądu o jego ukaranie. Sprawcy wykroczenia grozi utrata prawa jazdy i wysoka grzywna.

Lekceważenie znaku „STOP”, próby przejechania pod zamykającymi się zaporami, czy wjeżdżanie lub wchodzenie na przejazd, kiedy sygnalizator wskazuje czerwone światło, to główne przyczyny wypadków na przejazdach kolejowych z udziałem kierujących, ale także pieszych i rowerzystów.

(fot. wideo Policja Podkarpacka)

12 komentarzy

 1. Grozi utrata prawka , czy te dzbany nie potrafią go zabrać za zagrożenie katastrofa w ruchu lądowym i rażące naruszenie przepisów ?

  • Przecież zostawił uszkodzony szlaban i pojechał. Za to powinno być od razu 50’000 zł kary.

 2. Pomału się nauczą, że tu jest trochę inaczej, niż u nich. Ale tylko trochę, bo do cywilizowanych zachowań na drogach, to u nas też bardzo daleko.

 3. Nie dość że musiał celnikom sypnąć kasę by go wypuścili z Ukrainy to jeszcze tu mu dołożą. Ty wracaj lepiej bronić swojego kraju bo w Polsce się motasz.

 4. Przecież mu ten mandat anulują. On z UA im wszystko wolno – tak ostatnio usłyszałem w sklepie.

 5. a co mialczekac jak uszkodzil na kogo?

 6. Jean Pierre Dole

  Co dla niego znaczy odebranie uprawnień? Zupełnie nic. Kupi sobie nowe za tuzin jajek w swoim państwie.

 7. Bo u nas tak się jeździ.

 8. utrata PJ na 3-5 lat, mandat 2500 – 5000, grzywna 10000-15000 . Cymbalista przedni ! 😛

 9. ta już widzę jak płaci ten mandat i 3000 tys za naprawę hehe! przecie on z ua im wsio sie za free należy i nic nie będą płacić!

 10. Lekceważenie znaku „STOP”, próby przejechania pod zamykającymi się zaporami, czy wjeżdżanie lub wchodzenie na przejazd, kiedy sygnalizator wskazuje czerwone światło, to główne przyczyny wypadków na przejazdach kolejowych

  Ale nie bylo wypadku, uszkodził szlaban. Bardzo dobrze, że nic się nie stało.
  Naprawić z funduszu PKP i przestać wytykać ludziom cudze błędy. Oceniać jest łatwo a slkazdy z Was wczoraj popełnił nie jedna głupotę. To samo stanie się dzisiaj o tak będzie każdego dnia

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku