Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na zbiorniku w Bełżycach odbyły się ćwiczenia z ratownictwa lodowego

W środę na zbiorniku wodnym w Bełżycach odbyły się ćwiczenia straży pożarnej z ratownictwa wodnego. Udział w nich wzięły jednostki z Lublina i Bełżyc oraz strażacy ochotnicy.

Dzisiaj strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Lublinie oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 w Bełżycach przeprowadzili ćwiczenia z ratownictwa lodowego na zbiorniku wodnym w Bełżycach. W ćwiczeniach udział wzięły także jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Bełżyc, Babina, Borzechowa, Matczyna i Wojcieszyna, znajdujące się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Strażacy z OSP wzięli udział w ćwiczeniach jako słuchacze i obserwatorzy.

Na początku była część teoretyczna, podczas której strażacy poznali zasady bezpieczeństwa na obszarach pokrytych lodem, m.in. techniki zabezpieczenia ratowników oraz zasady ewakuacji osób poszkodowanych z wody. Strażacy zaprezentowali różne warianty ewakuacji, m.in. za pomocą sań, drabiny i kolców lodowych.

Ćwiczenia miały na celu doskonalenie umiejętności z zakresu ratowania osób tonących po załamaniu tafli lodowej na jeziorach lub rzekach.

2018-02-28 21:20:57
(fot. nadesłane Piotr)

3 komentarze

  1. Mało zdarzeń drogowych wiec aby nie wypaść z rytmu trzeba symulację na lodzie robić.Mróz unieruchomił szybkich i wściekłych.

  2. ooo to jednak w Bełżycach woda jest 🙂

Z kraju