Mieszkańcy Świdnika złożyli 41 projektów do budżetu obywatelskiego

Do września będzie trwała analiza wniosków złożonych do budżetu obywatelskiego przez mieszkańców Świdnika. Głosowanie ma ruszyć 19 września.

Zakończyło się przyjmowanie projektów do piątej edycji budżetu obywatelskiego w Świdniku. W tym roku mieszkańcy zgłosili 41 pomysłów, które powinny zostać zrealizowane na terenie miasta. Teraz przyszedł czas na analizę, ocenę i weryfikację wniosków. Większość propozycji to tzw. projekty miękkie, przede wszystkim edukacyjne i kulturalne. Są wśród nich projekty znane już z poprzednich edycji: koncerty czy inne wydarzenia kulturalne oraz nowe pomysły, np. związane z przyszłorocznymi Mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Z kolei 17 projektów zostało zakwalifikowanych jako inwestycje lub działania związane z infrastrukturą.

– Zgłoszone wnioski są teraz analizowane i oceniane przez urzędników. Projekty muszą spełniać szereg warunków zapisanych w uchwale o Świdnickim Budżecie Obywatelskim, m.in. należeć do zadań własnych Gminy Miejskiej Świdnik oraz być możliwe do realizacji w trakcie jednego roku budżetowego. W przypadku wątpliwości pracownicy magistratu skontaktują się z autorami wniosków, żeby uściślić ich pomysły. Do podziału jest 1 mln zł z kasy miasta – informuje Karol Łukasik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Urzędnicy na analizę złożonych wniosków mają czas do 9 września. Później ogłoszona zostanie lista projektów, na które mieszkańcy będą mogli głosować. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, głosowanie rozpocznie się 19 września i zakończy 3 października.

(fot. lublin112)

Zobacz również

2 komentarze

 1. I tak przejdą te projekty, które zatwierdzi proboszcz.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7493zł -0.97%
  • GBP 5.2823zł 0.2%
  • EUR 4.5631zł -0.29%
  • CHF 4.1651zł -0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku