Otworzyli most w w Łopienniku, zapowiedzieli budowę kolejnego. Powstanie on w Krasnymstawie (zdjęcia)

Uroczyście otwarty został most na drodze powiatowej w gminie Łopiennik Górny. Tego samego dnia w Krasnymstawie przekazano burmistrzowi decyzję o dofinansowaniu budowy nowego mostu w mieście.

W piątek miało miejsce uroczyste otwarcie przebudowanego mostu na rzece Łopa w Łopienniku Górnym w powiecie krasnostawskim. Wzięli w nim udział m.in. wicepremier Jacek Sasin, wiceminister inwestycji Artur Soboń, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, posłowie na Sejm RP Sławomir Zawiślak, Teresa Hałas, Lucjan Cichosz a także lokalni samorządowcy. Inwestycja polegała na przebudowie mostu o długości 44 m wraz z dojazdami zlokalizowanego w ciągu drogi powiatowej Łopiennik Górny – Orchowiec.

Jak wyjaśniano w trakcie uroczystości, inwestycja ta była niezbędna dla rozwoju zarówno gminy Łopiennik Górny jak też powiatu krasnostawskiego. Została ona zrealizowana wspólnie przez gminę i powiat i dofinansowana przez Ministerstwo Infrastruktury. W najbliższym czasie mają ruszyć kolejne dwie drogowe inwestycje na terenie gminy.

Z kolei na rynku w Krasnymstawie Artur Soboń wraz z Jackiem Sasinem przekazali burmistrzowi Robertowi Kościukowi decyzję o pozytywnym zaopiniowaniu budowy mostu na rzece Wieprz. Mieszkańcy Krasnegostawu na tą inwestycję czekali od kilkunastu lat. Nowa przeprawa powstanie na wysokości ulic Nieczaja i Gawryłowa i znacząco poprawi komunikację na terenie miasta.

Koszt budowy mostu, który wynosi 20 milionów złotych, będzie sfinansowany w znacznej mierze ze środków budżetowych w ramach programu „Mosty dla regionu”. Realizacja budowy będzie mogła rozpocząć się wraz z początkiem przyszłego roku.

(fot. UW)

Zobacz również

24 komentarze

 1. Ze też nożyczek wystarczyło dla wszytkich świętoj***liwych cwaniaczków. Dziwne, że Mati nie przyjechał – taka uroczystość.

 2. Ja tam rzeki nie widze to po co ten most?

 3. Jak ksiądz proboszcz poświęcili na pewno się nie zawali 🙂

  • Niech go szybko skierują do wiaduktów na ul. Grygowej bo prawdopodobnie się przechylają…

 4. Niech ten pan Kieliszek od prezydenta Żuka – powie kiedy zostanie otwarty wiadukt na ul. Grygowej w Lublinie lub niech powie co zostało spierdzielone że nie można go otworzyć (podobno źle, bo za blisko wybudowano tzw „rondo”). Może Lublin112 nie będzie bał się zapytać?

  • Samorządowiec Działacz Poseł

   Nigdy nie otworzymy bo nikomu nie jest potrzebny. To tylko taki śmiechowy projekt żeby wyciągnąć trochę kasy od darmozjadów takich jak Ty hyhyhyhyhyhy.

 5. Głupi uśmiech na piance piwa

  Poczekaj będzie i rzeka… Narazie jest most a na rzekę przyjdzie jeszcze czas ?

 6. … pan Sasin nie zdobył stolycy , ale wybory na wschodniej ścianie najpewniej wygra

 7. Tyle luda otwierało most nad rowem? Buhahaha tylko w PL i za PiS.

  • Wygląda, jak za złotych czasów PRL. Muszą drogi robić szersze, bo się oficjele z nożyczkami nie pomieszczą. Bareja wiecznie żywy.

  • łykolog protest-tutka

   Gdy bez medialnego szumu otworzyli przedłużenie Dywizjonu 303 to też nie podobało się i byli tacy co marudzili. W tym wieku maruderzy stali się marudnymi prowincjonalnymi staruchami? Czas najwyższy już minął żeby wyjść spod swojej zaściankowej strzechy bo cały świat poszedł do przodu a wielu z naszych wyprzedza tylko mieszkańców buszu, nota bene ekologicznych.

 8. a rzeka będzie własna czy pożyczona ????

 9. Żałość….

 10. Ten most podobno oddali do użytku 4 miesiące temu. No ale może jeszcze przed wyborami jeszcze z 3 razy będą wstęgi przeciąć

 11. Hipokryci, obłudnicy i banda oszołomów z nożyczkami wszyscy się tylko lansują przed wyborami aby się tylko gdzieś pokazać gdzieś zaistnieć, durny lud wszystko kupi

 12. Więcej ludzi otwierało tę kładkę niż budowało, kabaret normalnie , no ale już z tej wiochy z drugiej strony wszyscy zagłosujo na PiS

 13. Buhahahahahah normalnie jak końcowa scena z filmu ‚Chudy i inni’. Orkiestrę jeszcze se sprowadżcie i niech marsza gra…..

 14. Więcej tych otwierających jak było widać robotników na budowie…

 15. Jaki to rozwój tej gminy ten że most nad rowem zapewni? Dodatkowo wielką uroczystość urządzili nad kolejną planowaną inwestycją w KrasnymYorku… A mały z metra cięty w czarnym krawacie nie przybył… Ehh, za mały most.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8399zł 0.1%
  • GBP 4.8785zł -0.83%
  • EUR 4.4946zł -0.24%
  • CHF 4.174zł -0.39%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki