Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Miał prawie pół promila, doprowadził do wypadku. Jedna osoba w szpitalu (zdjęcia)

Wczoraj rano w miejscowości Wolica doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych Jak się okazało po badaniu alkomatem sprawca wypadku miał blisko pół promila alkoholu w organizmie. Wkrótce jego postępowanie oceni sąd. 

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę rano w miejscowości Wolica w gminie Abramów w powiecie lubartowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący samochodem osobowym marki Opel na łuku drogi, w sposób nieprawidłowy wykonał manewr wymijania samochodu marki Volkswagen doprowadzając do zderzenia. Volkswagenem kierowała 34-letnia mieszkanka gminy Abramów. Kobieta została przetransportowana do szpitala – informuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z lubartowskiej Policji.

Jak się okazało po badaniu alkomatem 35-letni sprawca zdarzenia miał blisko pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

– Miejsce zostało zabezpieczone przez policjantów. Czynności w powyższej sprawie prowadzone są w lubartowskiej komendzie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu grozi mu kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł. 35-latek odpowie także za spowodowanie zdarzenia drogowego – dodaje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka.

Miał prawie pół promila, doprowadził do wypadku. Jedna osoba w szpitalu (zdjęcia)

fot. Policja Lubartów

PRZECZYTAJ

13-latek zjeżdżał rowerem z górki, zderzył się z 11-latką. Dziewczynka trafiła do szpitala (zdjęcia)

4 komentarze

  1. Mandat za kierowanie samochodem po 2 piwach jest wyższy niż za kierowanie rowerem po 2 piwach? Coś się musiało autorowi taryfikatora pomylić. Zawsze było tak, że bardziej opłacało się jechać po pijaku samochodem, niż rowerem.

  2. Jeżeli nie da się zabrać pijakowi samochodu bo jest rozbity to nalezży zabrać mu rower i resztę pojazdów, które posiada.

  3. Tylko trzeba odróżnić pijaka,który pije i jeździ np pomimo zabrania mu prawo jazdy. A człowieka,który przez własna głupotę wsiadł i do wszystkiego się przyznał…i poniesie tego konsekwencje.. nie popieram oczywiście takiego zachowania ale podejdźmy do tego na trzeźwo…Człowiek jest tylko człowiekiem i popełnia błędy…

Dodaj komentarz