Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

13-latek zjeżdżał rowerem z górki, zderzył się z 11-latką. Dziewczynka trafiła do szpitala (zdjęcia)

13-latek w parku miejskim w Zamościu zjeżdżając rowerem ze wzniesienia zderzył się z 11-letnią cyklistką. Dziewczynka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Oboje poruszali się po terenie zielonym, gdzie obowiązuje zakaz jazdy dla rowerzystów.

Do wypadku doszło w niedzielę w parku miejskim w Zamościu. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwójki małoletnich rowerzystów. W rejonie zdarzenia interweniował m.in. zespół ratownictwa medycznego.

– Powiadomieni o zdarzeniu policjanci na miejscu wstępnie ustalili jego przebieg. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że 13-letni cyklista z dużą prędkością zjeżdżał z wierzchołka wzniesienia i nagle na trasę jego zjazdu skręciła druga rowerzystka w wieku 11 lat. Rowery zderzyły się, a dziewczynka upadając na ziemię doznała obrażeń. Załoga karetki pogotowia przewiozła ją do szpitala. 13-latek nie potrzebował pomocy medycznej w warunkach szpitalnych. Nieletni cykliści biorący dział w zdarzeniu byli trzeźwi – wyjaśnia aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

Jak przekazuje policjantka, dzieci poruszały się na rowerach na terenem zielonym, po którym nie wolno poruszać się jednośladami.

– Ustalamy szczegółowy przebieg zdarzenia i apelujemy o ostrożność podczas rowerowych wycieczek. Cykliści zobowiązani są do skupienia uwagi oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego, także tych określających miejsca, gdzie można poruszać się jednośladem. Jadąc rowerem przez park, czy skwer należy korzystać z alejek do tego przeznaczonych. Przejechanie przez trawnik, czy też zjeżdżanie ze wzniesień, zwłaszcza w miejscach ograniczonej widoczności jest bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do zderzenia z innym cyklistą lub osobą pieszą – dodaje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

13-latek zjeżdżał rowerem z górki, zderzył się z 11-latką. Dziewczynka trafiła do szpitala (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

PRECZYTAJ

Szykuje się kolejna noc z przymrozkami w regionie. Jest ostrzeżenie

17 komentarzy

 1. rower zawsze ma pierwszeństwo i co teraz ? państwo bezprawia co z OC dla rowerzystów ? więcej kar za jazdę po chodniki i PDP

  • Bezprawie to kierowanie samochodem bez tachografu i licencji.
   Więcej kar za jazdę po chodnikach i PdP – z tym się zgadzam. Dość samochodów i rowerów na chodnikach.

 2. A to ci ciekawostka. Tereny zielone, po których nie można poruszać się jednośladami. Za to pewnie można samochodami.

 3. „Jak przekazuje policjantka, dzieci poruszały się na rowerach na terenem zielonym, po którym nie wolno poruszać się jednośladami.” – niech zgadnę.
  Za jazdę rowerem po terenach zielonych – mandat.
  Za jazdę samochodem po terenach zielonych – pouczenie.

  • Zgadłeś.
   Zadowolony?

   Korzystając z okazji pedalistom przypominam, że w Ogrodzie Saskim też wolno tylko po asfalcie jeździć rowerami, po ścieżkach szutrowych już nie.

  • Nawet jeśli, to przecież nie twój interes.

   A tak dla przypomnienia – w Ogrodzie Saskim też wolno jeździć rowerem tylko po asfalcie i tylko ustępując pieszym.

  • spalacz_zwłok

   Kara za parkowanie na trawniku w miejscu publicznym może wynieść nawet do 1000 zł mandatu. Parkowanie na trawniku jest zabronione także, gdy jest on pokryty śniegiem lub rozjeżdżony. Mandaty za parkowanie na trawniku wystawia policja i straż miejska. Nie wiem skąd czerpiesz wiedzę – z magazynu naukowego „MÓJ PEDAŁ”?

 4. Niby jakie przepis zakazuje zjeżdżania z góry lub poruszania się po terenach zielonych rowerem? Zwłaszcza w miejscu takim jak na załączonym obrazku – gdzie jest wyraźna ścieżka?

  • „ropa” było to na terenie Parku Miejskiego (przy okazji jeszcze informacja – wpisanego do rejestru zabytków).
   Regulamin korzystania z tego (czy z innego) parku jest dla ciebie obowiązującym przepisem.

 5. Za kilka lat usłyszymy o nich jakie to cuda wyprawiają na drodze swoimi ałdicami.

 6. Ja prdl… Współczuję rodzinie Frania. Jakież muszą znosić katorgi, gdy od rana do nocy ględzi im o wyższości rowerzystów i pieszych nad kierowcami i na każdym kroku wybrzydza, że samochody to największe zło tego świata. Przy czym oczywiście nigdy nie korzysta z pojazdów silnikowych. Absolutnie. Never.

  • Franio to zwykły biedak którego nie stać na samochód ledwo uciułał na rower.

 7. ropa – może być jakiś regulamin spółdzielni czy administratora terenu.
  w Hamburgu na prxykład na Placu Konstytucji jest zakaz jazdy rowerami i używania deskorolek.
  i jest straż miejska.
  inna sprawa, że i nikt tego nie przestrzega.

 8. czy rowerzyści posiadali uprawnienia do jazdy rowerem?

  • Fakt – 13 i 11 lat, to powinni mieć już karty.
   Ale to tu nieistotne, bo poruszali się poza drogą publiczną.

 9. Młode pokolenie nasiąka nawykami rodziców i uznaje prawo za utrudnianie życia i naruszanie prawa

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport