Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Miał na posesji nielegalną broń oraz amunicję

Świdniccy policjanci podczas przeszukania jednej z posesji na terenie gminy Rybczewice natrafili na cztery sztuki broni palnej oraz amunicję. Mężczyzna decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

W miniony wtorek świdniccy policjanci weszli na posesję jednego z mieszkańców gminy Rybczewice. Podczas przeszukania okazało się, że mężczyzna posiadał nielegalną broń.

Mundurowi w budynku, gdzie znajdował się warsztat ujawnili 4 sztuki broni palnej wraz z kilkudziesięcioma sztukami amunicji rożnego kalibru. Arsenał został zabezpieczony przez funkcjonariuszy, a mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

W czwartek prokurator zastosował wobec 31-latka dozór policyjny na czas trwania postępowania, zaś na poczet ewentualnej grzywny zabezpieczono od podejrzanego gotówkę w kwocie 3000 zł. Za nielegalne posiadanie broni lub amunicji może grozić mężczyźnie do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Świdnik)

14 komentarzy

 1. Broń wygląda na legalną – tylko pozwolenia nie miał zapewne.
  Chyba że to były jakieś obrzyny albo przerobione gazowe, mogła ewentualnie pochodzić z przestępstwa 😉

  • Dobre ta po lewej też palna widać artykuł po gimnazjum.
   Ta po lewej to wiatrówka czyli broń sportowa

   • Jerzy Gondol Znadwisły

    U mnie na Alasce taką „nielegalną” broń można spotkać w odległy (ok. 800 km) muzeum w Anchorage.
    Natomiast na co dzień jako zupełnie legalną bronią są rosyjskie PL-15 (cal. 9mm) i AK-102 (cal. 5,54 mm).
    Wystarczy, że dorosły, niekarany Obywatel USA zgłosi szeryfowi, że ją ma.

   • Ta wiatrówka teraz raczej już nie jest wiatrówką, tylko – po przeróbce – bronią palną na amunicję 5,6 mm bocznego zapłonu.

 2. Na poczet ewentualnej grzywny zabezpieczono od podejrzanego gotówkę w kwocie 3000 zł. Legalni złodzieje. To złodziejski kraj!!!

 3. powinni mu dojć 5000 kary to by mu sie odechciało durnot

 4. Chalupe było mu zajać na „poczet kar ” ,a nie marne 3 tys .

 5. Studętkom jezdem, to wiem, że...

  Z tym posiadaniem broni to w polskim społeczeństwie rodzi sie podobna psychoza jak z pedofilstwem… wystarczy, że ktoś, komuś napomknie, że ktoś ma, ma chęć popatrzeć na broń, czy małolata (tę), a już rozdzwaniają sie telefony, jakby już dokonał na niej (nim) tej innej czynności seksualnej.
  Zobacz artykuł o 23-latku co pół roku temu tylko popisał se z 12-latką

 6. ktoś go skutecznie ***

 7. Rozbrajają naród z resztek broni z drugiej wojny światowej a ruscy chi…a ostrzą na Europę.I niby ci terytorialiści mają nas obronić? Żenada

 8. Dobrze, że miał! Zabił kogoś? Każdy powinien mieć prawo do obrony swojego domu i rodziny. Kto go w nocy obroni? Telefon? Zanim zadzwoni po pomoc już to zabiją… TAK dla posiadania broni.

 9. Wiecie dlaczego kiedyś przeróżne powstania i pospolite ruszenie miały sens? Bo chłop zza pieca wyciągał broń i leciał pomagać a teraz? Zaborca zabraniał Polakom ćwiczyć żeby byli wątli i niezdolni do walki, zaborca zakazywał mieć broń żeby Polak nie był zdolny zorganizować się oddolnie i walczyć o swoje, o swój kraj, majątek i rodzinę !!! Co za czasy… NIE dla zakazu posiadania broni !!!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo