Mężczyzna postanowił przepłynąć Zalew Zemborzycki. Interweniowały służby ratunkowe (zdjęcia, wideo)

Wieczorem ok. 50-letni mężczyzna postanowił przepłynąć Zalew Zemborzycki. Świadkowie widząc styl jego płynięcia sądzili, iż się on topi. Zaalarmowali służby ratunkowe.

We wtorek około godziny 20 służby ratunkowe zostały zaalarmowane, że w Zalewie Zemborzyckim topi się człowiek. Na miejsce natychmiast skierowano straż pożarną, zespół ratownictwa medycznego oraz policję.

Osoba zgłaszająca wskazała ratownikom znajdującego się w wodzie mężczyznę. Kiedy policjanci i strażacy do niego dopłynęli okazało się, że ten nie oczekuje żadnej pomocy. Postanowił bowiem przepłynąć zalew z jednego brzegu na drugi.

Jak wskazywali świadkowie, z daleka jego styl przemieszczania się w wodzie wskazywał, iż może on mieć problemy z utrzymaniem się na powierzchni. Mężczyzna w wieku ok. 50 lat został pouczony, działania ratowników zakończyły się po kilkunastu minutach.

 

(fot. lublin112.pl, wideo – nadesłane – Przemysław)

14 komentarzy

  1. Dorota i Rafał

    Ot nam sensacja. Szkoda, że nie napisaliście o nagiej i pijanej gówniarze, która chodziła na Marinie, a następnie mało się nie utopiła w Zalewie pod ciężarem swojej koleżanki, a raczej kompanki do picia. Wtedy wypoczywało wiele stałych bywalców, w tym osoby z małymi dziećmi. Znajoma nam kobieta zadzwoniła po policję. Bardzo dobra reakcja, tylko że patrol, który przyjechał wyglądał na chłopaczków z pierwszej interwencji. Ile się musieli natrudzić, by ją usunąć. Za to jej kompanów pozostawili i tak patologia czuła się bezkarna i wygrażała nawet dzieciom.
    POLICJA SIĘ NIE POPISAŁA TO I BRAK ARTYKUŁU NA LUBLIN 112.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!