Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mężczyzna na wózku inwalidzkim obezwładnił dwóch ochroniarzy i uciekł z łupem

Mężczyzna na wózku inwalidzkim ukradł w jednym z marketów alkohol, a ochroniarzy potraktował gazem pieprzowym i uciekł. Lubelscy policjanci zatrzymali 51-latka z Lublina, mężczyzna odpowie przed sądem za kradzież rozbójniczą.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek tuż przed zamknięciem jednego z marketów w dzielnicy Czuby. W placówce handlowej pojawił się klient na wózku inwalidzkim.

Ochroniarze zauważyli, że mężczyzna ukradł whisky, po czym nie płacąc za towar, próbował wyjechać przez linię kas. Pracownicy ochrony zareagowali i próbowali ująć złodzieja. Jak się okazało, mężczyzna był doskonale przygotowany na taki obrót spraw. Od razu stał się bardzo agresywny i przy pomocy gazu pieprzowego obezwładnił dwóch ochroniarzy i uciekł.

Mundurowi z VII komisariatu wspólnie z kryminalnymi z KMP w Lublinie ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży. W domu mężczyzny operacyjni odnaleźli pojemnik z gazem pieprzowym. 51-latek trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj są wykonywane z jego udziałem czynności procesowe. Mieszkaniec Lublina usłyszy zarzuty kradzieży rozbójniczej. Śledczy będą wnioskować o zastosowanie środka zapobiegawczego. 51-latkowi może grozić do 10 lat więzienia.

(fot. Policja Lublin)

23 komentarze

Z kraju