Mężczyzna na wózku inwalidzkim obezwładnił dwóch ochroniarzy i uciekł z łupem

Mężczyzna na wózku inwalidzkim ukradł w jednym z marketów alkohol, a ochroniarzy potraktował gazem pieprzowym i uciekł. Lubelscy policjanci zatrzymali 51-latka z Lublina, mężczyzna odpowie przed sądem za kradzież rozbójniczą.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek tuż przed zamknięciem jednego z marketów w dzielnicy Czuby. W placówce handlowej pojawił się klient na wózku inwalidzkim.

Ochroniarze zauważyli, że mężczyzna ukradł whisky, po czym nie płacąc za towar, próbował wyjechać przez linię kas. Pracownicy ochrony zareagowali i próbowali ująć złodzieja. Jak się okazało, mężczyzna był doskonale przygotowany na taki obrót spraw. Od razu stał się bardzo agresywny i przy pomocy gazu pieprzowego obezwładnił dwóch ochroniarzy i uciekł.

Mundurowi z VII komisariatu wspólnie z kryminalnymi z KMP w Lublinie ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży. W domu mężczyzny operacyjni odnaleźli pojemnik z gazem pieprzowym. 51-latek trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj są wykonywane z jego udziałem czynności procesowe. Mieszkaniec Lublina usłyszy zarzuty kradzieży rozbójniczej. Śledczy będą wnioskować o zastosowanie środka zapobiegawczego. 51-latkowi może grozić do 10 lat więzienia.

(fot. Policja Lublin)

23 komentarze

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!