690 680 960

Wiceminister ogłosił przetarg na kolejny odcinek trasy S19. Ta droga będzie impulsem rozwojowym regionu

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber oficjalnie ogłosił przetarg na zaprojektowanie i budowę trasy S19 od Międzyrzeca Podlaskiego w stronę Łosic. Odcinek liczy blisko 14 km.

We wtorek w Międzyrzecu Podlaskim wiceminister infrastruktury Rafał Weber ogłosił przetarg na zaprojektowanie i budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19. Jak już informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, chodzi o ok. 13,7 km drogi ekspresowej od granicy województw lubelskiego i mazowieckiego do końca obecnej obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego.

Jak wyjaśniał Rafał Weber, jest to część międzynarodowego szlaku Via Carpatia. Na przełomie 2025 i 2026 roku trasa ta ma być wygodnym i bezpiecznym korytarzem transportowym, który poprawi komunikację i usprawni transport. To wszystko ma sprawić, że droga ta będzie impulsem rozwojowym regionu. Z kolei wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk dodał, że dzięki dobrej infrastrukturze będzie łatwiejsza wymiana wytwarzanych tu towarów oraz sprawniejsza komunikacja.

W zakres inwestycji wchodzi również dobudowa drugiej jezdni na obecnej obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego, oraz przebudowa łącznic węzłów: Międzyrzec Podlaski Północ i Międzyrzec Podlaski Południe. Tym samym obwodnica zostanie przystosowana do parametrów drogi szybkiego ruchu.

Jest to kolejny w tym miesiącu przetarg na realizację tej trasy. W ubiegłym tygodniu ruszyło poszukiwanie firmy, która zbuduje dwa odcinki pomiędzy Lubartowem a Kockiem. Łącznie jest to blisko 24 km trasy. Inwestycja podzielona została na dwa zadania, pierwsze dotyczy wykonania odcinka od Lubartowa do początku obwodnicy Kocka i Woli Skormowskiej, drugie związane jest z dobudową drugiej jezdni na samej obwodnicy.

(fot. LUW)

12 komentarzy

 1. Ach, gdyby tylko Via Carpatia była budowana tak sprawnie, energicznie i widowiskowo jak ogłaszane są przetargi na kolejne jej odcinki XD

  • Gdyby VC była budowana jak za Tuska, to już byłaby bliska ukończenia.

  • Po co marnować 200mld złotych rocznie na inwestycje, skoro można te pieniądze przejeść (rozdać w programach socjalnych).
   W TVP powie się, że rząd inwestuje, bo buduje: przekop mierzei, tunel w Świnoujściu i Pałac w Warszawie (wszystko łącznie za kilka mld).
   Co z tego, że PiS resztę z pieniędzy wydał na kupienie głosów w wyborach skoro Suweren i tak nie potrafi porównać wartości tych inwestycji.
   10mld, 100mld, 1bln – to tylko abstrakcyjne kwoty. 800 PLN dodatkowej emerytury to jest coś.

   • ,,Po co marnować 200mld złotych rocznie na inwestycje, skoro można te pieniądze przejeść ” – lepiej rozkraść jak za po

 2. Gdyby ten 14 kilometrowy odcinek podzieli na odcinki 2 kilometrowe, to można by świętować budowę kolejnych odcinków codziennie przez cały tydzień.
  Suweren nie odróżnia miliona od miliarda, więc 2000 metrów też może zrozumieć jako więcej niż 200km.

  • Też prawda. Szkoda, że z taką pompą nie ogłaszają jeszcze przetargu na remont 50 metrów chodnika w Koziej Wólce. Wtedy to dopiero byłby zawrót głowy od sukcesów! TVP DezInfo nie nadążałaby z relacjonowaniem konferencji prasowych XD

 3. Brawo panie premierze

 4. Hehe widzieliście ? Projekt portalu Litewsko Polskiego w Wilnie i Lublinie doczekał się medialnej publikacji w USA 🙂

 5. Najierw pozabierają ludziom prawo jazdy potem będą budować drogi. Gdzie tu sens? Gdzie logika?

 6. BRAWO RZĄD

 7. Akurat to co PIS robi dla Polski wschodniej oceniam pozytywnie, chociaż nie nadrobimy strat , jak firma chciała wejść do Polski lokowała się tam gdzie drogi, tam są zarządy tu mogą być jedynie oddziały produkcyjne z max. robotnikami i kierownikiem
  Smutna rzeczywistość już młody bolek i pitera o to zadbali

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas