Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mennica Polska została sponsorem Motoru Lublin

Mennica Polska to nowy sponsor klubu piłkarskiego Motor Lublin. Zgodnie umową, podpisaną na początku marca, przekazane środki mogą zostać wykorzystane na realizację strategicznych celów klubu. Dotyczy to zarówno wzmocnienia aktualnej pozycji Motoru, a w dłuższym horyzoncie wsparcia rozwoju kadry zawodników.

Nowa umowa, nowe możliwości

Mennica Polska, to obok Miasta Lublin, drugi oficjalny sponsor piłkarskiego klubu Motor Lublin. Zgodnie z podpisaną umową, która obowiązuje do 30 lipca br., środki finansowe mogą być przeznaczone na: realizację programów szkolenia sportowego, zakup sprzętu, pokrycie kosztów organizacji zawodów sportowych lub uczestnictwa w tych zawodach, pokrycie kosztów korzystania z obiektów sportowych dla celów szkolenia, stypendia sportowe i wynagrodzenia dla kadry szkoleniowej.

– Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani pozyskaniem nowego sponsora, którego marka jest dla nas gwarancją partnerskiej i owocnej współpracy. Konsekwentnie dokładamy wszelkich starań, aby klub powrócił do Ekstraklasy. Naszym celem długofalowym jest także tworzenie środowiska, w którym mogą wzrastać kolejne pokolenia utalentowanych piłkarzy. Dzięki współpracy sponsorskiej możemy wspierać m.in. szkolenia zawodników, tak by dostarczać naszym kibicom emocji piłkarskich na najwyższym poziomie – powiedziała Marta Daniewska, Prezes Motoru Lublin.

Mennica Polska wspiera sport

Mennica Polska od wielu lat aktywnie wspiera sportowców, ale też inicjatywy, w ramach których sport łączy ludzi na rzecz ważnych społecznie akcji. W przeszłości spółka była zaangażowana w sponsoring sportowy m.in. klubu siatkarskiego AZS Częstochowa oraz klubu piłkarskiego WKS Zawisza Bydgoszcz. Mennica Polska wspierała także organizację XVI i XVII Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym ITKF oraz dwukrotnie Puchar Europy Dzieci. Pracownicy Mennicy byli kilkukrotnie członkami drużyny WOŚP podczas charytatywnych meczy na PGE Narodowym, osiągając imponujące wyniki na boisku. Od trzech lat Mennica jest także partnerem biegu charytatywnego pod nazwą „Wybiegaj krew i szpik”, którego nadrzędną ideą jest promocja krwiodawstwa.

– Nasze przewagi konkurencyjne wykorzystujemy nie tylko do wzmacniania pozycji rynkowej, ale także do tego, aby wspierać inicjatywy sportowe spójne z naszymi wartościami. Pasja, zaangażowanie i wyznaczanie śmiałych celów, przekładanych na realne efekty, to dla nas klucz doboru partnerów, z którymi podejmujemy współpracę sponsorką. Najlepsze tradycje Motoru Lublin, poparte ponad 70-letnią historią, to dobry fundament do tego, aby dążyć do dalszego rozwoju i sięgać po więcej – powiedział Bartosz Grad, Dyrektor Marketingu Mennicy Polskiej.

„Wspólnie kibicujemy Motorowi Lublin”

Lubelski klub ma już za sobą pierwsze mecze w tym roku, obydwa zakończone zwycięstwem, które zagwarantowały Motorowi 4. miejsce w rozgrywkach II ligi. Kolejna rozgrywka na Arenie Lublin, podczas której niebiescy zmierzą się z Lechem II Poznań, już w sobotę (26 marca) o godzinie 16:00.

(fot. mat. nadesłane)

21 komentarzy

 1. Dlaczego państwowe firmy sponsorują dziadostwo ??? Dlaczego wydaje się pieniądze podatnika bez jego zgody ???
  SPONSORZY – oczywiście ale prywatny kapitał !!!

  • To ty spółce akcyjnej płacisz jakieś podatki? 🙂
   To nie jest państwowa firma.

  • Wolę taki sponsoring niż plakaty w całym mieście ile to ja musze płacić za żarówkę.

  • Mennica Polska nie jest spółką skarbu państwa

  • Wnikliwy obserwator

   To jest prywatna firma należąca do Pana Jakubasa. Jak coś piszesz putinowski trollu to chociaż spraw w KRS dane spółki 🙂

   • no wlasnie jaki glu..ek sprzedal mennice panstwowa w prywatne rece, pracowalem u tego dzia…a w drukarni lublin teraz po niej zostaly nowe bloki na unicikiej

 2. Temida.

  Bardzo dobrze, że sponsorują i wspierają.

  Wolisz, żeby dzieciaki, młodzież gniła w domu przed komputerem lub telefonem? Ewentualnie szukali rozrywek na mieście typu alkohol lub naroktyki.

  Niech ćwiczą, trenują, hartują ciało i umysł a może w przyszłości doczekamy się kolejnych Lewandowskich

  Sądząc po Twoim wpisie który kipi jadem, nienawiścią, pluciem na wszystko i wszystkich masz byle jaką pracę więc ilość Twoich podatków jest marginalna.

  Pluć na rozwój, siłę, jasność umysłu naszej młodzieży, dzieci czy sportowców. Wstyd, liczę, że nie masz dzieci.

  Niech ktoś także wesprze finansowo Pogoń Siedlce i pogoni ten żałosny zarząd bo tylko marnotrawią pieniądze a szkoda aby klub z piękną tradycją i fajnym miastem zniknął z piłkarskiej mapy Polski.

  Udanego weekendu.

 3. Kpina, na tych patałachów z moich podatków

 4. Edzio Listonosz

  Nie podnoś pieniędzy z ulicy, weź sobie nowe z Mennicy.

 5. Czy aby ktos w nazewnictwie sponsora nie pomylił literek? Powinno być „Mędnica Polska”

 6. władimir! Będziesz wisiał!

  Ale sukces. Zwłaszcza, że właściciel Motoru, jest również właścicielem Mennica ??????????????

 7. MOTOR MOTOR GOL

  plona serca i smietniki
  perla do dna na dwa lyki

 8. Dno dna sięga.

 9. Że ktoś jeszcze kibicuje tym……..

  • Ja, kibicuję. Kibicowanie bo ktoś osiąga sukcesy, jest łatwe. Kibicowanie jak ktoś ma dołek to już charakter.

 10. Motor to parodia piłki kopanej

  • A ja pamiętam Motor z pierwszej ligi. Pamiętam mecze z Legią ligowe, na które zabierał mnie ojciec. Motor był, jest i będzie. Nie jesteś kibicem to nie zrozumiesz.

Z kraju