Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rozpalił na polu ognisko, po chwili płonęła trawa. Mężczyzna dostał mandat

W czwartek na terenie powiatu włodawskiego doszło do kolejnego pożaru trawy w tym tygodniu. Tym razem zdarzenie miało miejsce w Osowie, gdzie 51-latek na swoim polu rozpalił ognisko, od którego ogniem zajęła się trawa.

Do pożaru doszło wczoraj w południe w miejscowości Osowa w powiecie włodawskim. Strażacy otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że pali się trawa, na powierzchni około pół hektara, a ogień zmierza w kierunku lasu. Pożar został ugaszony, a następnie do czynności przystąpili policjanci.

Okazało się, że 51-latek z gminy Włodawa na swoim polu rozpalił ognisko, od którego ogniem zajęła się trawa. Policjanci za naruszenie przepisów przeciwpożarowych nałożyli na mężczyznę mandat karny.

Policjanci przypominają, że wypalanie traw na łąkach i nieużytkach rolnych, a także rozpalanie ognisk w tych miejscach niesie ze sobą duże ryzyko. Nagła zmiana kierunku wiatru czy chwila nieuwagi mogą spowodować pożar, którego opanowanie będzie możliwe tylko przez jednostki straży pożarnej.

Pamiętajmy, że za naruszenie przepisów przeciwpożarowych grożą surowe konsekwencje. Apelujemy o rozsądek, reagowanie oraz alarmowanie służb kiedy widzimy, że ktoś wypala trawę.

(fot. pixabay.com)

6 komentarzy

  1. dlaczego nie podano kwoty mandatu? przy wykroczeniach drogowych cały mandat jest wrzucany na zdjęciu, a tu nawet kwoty dla odstraszenia brak?

  2. Po tym artykule wszyscy będą „rozpalać ogniska” tak na wszelki wypadek gdyby ktoś kogoś podj… że wypala trawę.

  3. Patologia umysłowa nie zrozumie, że wypalać trawy nie wolno. Tylko grzywna minimum 20 tyś dla właścicieli terenu zakończy ten proceder.

    • A Cejrocki mówił,że w Ameryce Południowej wypalają trawy,lasy i nawet rzeki i że to jest OK. Więc jak?

    • Pasuje. Przyjdę i podjaram trawę na twojej łące, szykuj kasę.

Z kraju