Łęczna: Fałszywi kominiarze wyłudzali pieniądze za usługę

Łęczyńscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podawali się za kominiarzy i przeprowadzali przeglądy kominów. Obaj wpadli na gorącym uczynku podczas przeglądu kominów w jednej ze szkół na terenie powiatu łęczyńskiego.

We wtorek policjanci z Łęcznej zostali zaalarmowani, że na początku września do jednego z mieszkań na terenie powiatu łęczyńskiego przyszło dwóch mężczyzn podających się za kominiarzy.

– Oświadczyli, że zostali skierowani przez Urząd Gminy celem przeglądu kominów. Następnie wypisali rachunek za wykonaną usługę w kwocie 400 zł. Kiedy mieszkanka domu oświadczyła, że nie ma tyle pieniędzy stwierdzili, że może być 200 zł. Po sprawdzeniu w Urzędzie Gminy, okazało się, że pracownicy nie kierowali żadnych kominiarzy do wykonywania tego typu usług – informuje mł. asp. Magdalena Krasna z łęczyńskiej Policji.

W środę w jednej ze szkół na terenie powiatu pojawiło się dwóch mężczyzn, którzy przystąpili do przeglądu kominów. Na miejsce natychmiast udali się łęczyńscy kryminalni i zatrzymali 41-letniego mieszkańca Lublina i 53-letniego mieszkańca gminy Jabłonna. Mężczyźni zażądali za przegląd szkolnych kominów 900 zł.

Po zatrzymaniu obaj trafili na komendę. Tak policjanci ustalili, że mężczyźni nie mają kwalifikacji w zakresie świadczenia usług kominiarskich. Trwa ustalanie wszystkich okoliczności działania oszustów.

Policjanci zwracają się z apelem do wszystkich osób, które zostały pokrzywdzone takim działaniem bądź mają jakiekolwiek informacje na temat tego typu zdarzeń o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Łęcznej tel. 81 75 27 210.

2016-09-07 19:16:41
(fot. pixabay.com)

Zobacz również

3 komentarze

 1. I teraz nie wiadomo kiedy się za guzik łapać,fałszywce wstrętne

 2. To pewnie ten słynny Waldemar k.. panda na bezrobociu łeczynska pussy rozrabia

 3. ale jakimi trzeba byc debilami zeby pojsc do instytucji panstwojej (szkoly) celem falszywej kontroli kominów… DEBILE!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7416zł -0.75%
  • GBP 5.0897zł -0.21%
  • EUR 4.5342zł -0.29%
  • CHF 4.213zł -0.38%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL