Łapał dzikie ptaki. Odpowie za kłusownictwo

Policjanci zatrzymali 51-latka, który za pomocą urządzenia do kłusowania łapał dzikie ptaki. O losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Janowscy kryminalni na podstawie pracy operacyjnej ustalili, że 51-letni mieszkaniec gminy Modliborzyce posiada nielegalne urządzenie do kłusowania dziko żyjącej zwierzyny.

W lesie za posesją 51-latka, mundurowi ujawnili drewnianą skrzynkę. Urządzenie to służyło do łapania ptaków, taki jak bażanty i kuropatwy.

– Na posesji natomiast funkcjonariusze ujawnili pióra bażanta. Mężczyzna został zatrzymany. 51-latek usłyszał zarzut posiadania nielegalnych urządzeń służących do kłusownictwa. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku – informuje asp. Faustyna Łazur z janowskiej Policji.

2018-02-15 18:44:26
(fot. Policja Janów Lubelski)

Zobacz również

9 komentarzy

 1. Mam nadzieję że Janowski Sąd niebedzie się cacał z tą kreaturą.

 2. wiadomo że teraz na przednówku głód na wsi , ale bażant i kuropatwa też łatwego życia teraz nie mają

 3. Nielegalnie urządzenie służące do kłusownictwa, heh. W tym kraju to nawet drewniana skrzynka ze sznurkiem i patykiem jest nielegalna.

 4. Pióra bażanta? Zdarza mi się przynosić różne pióra zgubione przez ptaki, czy poroże zrucone przez koziołka, chyba czas pozbyć się tych ,,skarbów”. Skrzynka jako straszne urządzenie sprawiające cierpienie? Kiedyś sikorka wleciała przez okno i złapałem gołymi ,,rencami”, czy jestem kłusownikiem, a firanka to zmyślne urządzenie kłusujące? Nadmieniam, że po seansie fotograficznym, sikorka odzyskała wolność. Jakby co, zdjęć już nie posiadam 😉 ;(

 5. A ja chcę donieść na mojego sąsiada bo od paru lat z zawziętością maniaka poluje na krety. Sorki na jednego kreta bo ma z nim jakieś osobiste porachunki.

 6. Bimer poluje na wróble

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika