Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Kuszą bonami lekowymi i kartami do aptek. NFZ zapewnia, że to działanie oszustów

Trwa kolejna kampania oszustów. Tym razem oferują oni „bony z NFZ do apteki”. Tymczasem Narodowy Fundusz Zdrowia podkreśla, iż nie ma z tym nic wspólnego.

W ostatnim czasie w sieci, głównie na popularnych serwisach społecznościowych, można natknąć się na informacje o bonach lekowych lub kartach podarunkowych. Wynika z nich, że należą się one pacjentom i mogą je wykorzystywać w aptekach. Aby otrzymać taką kartę, np. o wartości 2 tys. zł, wystarczy opłacić kilka euro podatku i potwierdzić swoje dane w ankiecie

Bony i karty wydawać ma Narodowy Fundusz Zdrowia. Tymczasem jego przedstawiciele zapewniają, iż nie mają z tym nic wspólnego. Wskazują, że jest to działanie oszustów, które ma na celu wyłudzenia danych i pieniędzy.

Jak podkreśla Małgorzata Bartoszek z Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, NFZ nie wydaje żadnych kart podarunkowych, bonów i innych bonifikat na leki do aptek. Dlatego też nie należy klikać w link, który pojawia się przy informacjach o rzekomych bonach z NFZ.

– W przeszłości kilkakrotnie mieliśmy do czynienia z działaniami oszustów w naszym regionie. Np. w 2016 roku były sytuacje, w których osoby podające się za pracowników NFZ odwiedzały mieszkańców w domach i proponowały zakupu leków czy wyrobów medycznych. Innym razem przez telefon chciały wyłudzać dane osobowe – dodaje Małgorzata Bartoszek.

Warto też uczulić na tą metodę swoich bliskich w starszym wieku, gdyż często to seniorzy stają się ofiarami oszustów.

Jeden komentarz

  1. niech podciągną jeszcze kolejki w nfz że to też ich nie dotyczy

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport