Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024
690 680 960
690 680 960

Krogulec narobił zamieszania w galerii handlowej. Strażnicy miejscy ruszyli na łowy (zdjęcia)

Pięć godzin trwała wczoraj wieczorem akcja łapania krogulca, który wleciał do sklepu Action w Świdniku. Dopiero przed północą, ptak wpadł w sieć przywiezioną przez weterynarza.

W czwartek około godziny 19:00 do jednego ze sklepów na terenie galerii handlowej M Park w Świdniku wleciał krogulec. Pracownicy marketu Action nie mogąc pozbyć się ptaka, poprosili o pomoc straż pożarną, ta jednak nie była w stanie tego uczynić. Dlatego też do działań ruszyli strażnicy miejscy.

Pomimo starań, przez dłuższy czas nie mogli oni schwytać ptaka. Jako wsparcie przyjechał więc powiatowy lekarz weterynarii, który przywiózł specjalną klatko-pułapkę do odławiania zwierząt. Ta jednak również niewiele dała. Wezwano więc lekarza weterynarii, z którym Urząd Miasta w Świdniku ma podpisaną umowę na udzielanie pomocy zwierzętom.

W końcu, dopiero przed północą, krogulec wpadł w sieć przywiezioną przez weterynarza. Ptak trafił następnie do gabinetu weterynaryjnego. Po obserwacji okazało się, że nic mu się nie stało i w pełni sił został wypuszczony na wolność.

Autor: redakcja

7 komentarzy

  1. Wsidniczanie dybali na jego życie to uciekał gdzie się dało.

  2. Nawet do łapania ptaków się nie nadają…

  3. moze to jakis sokol z komina?

  4. Wystarczyło zgasić wszystkie światła i otworzyć wszystkie drzwi.

Dodaj komentarz