690 680 960

Krakowskie Przedmieście: Dzik przyszedł poleżeć sobie w kałuży pod bankiem

Dzisiaj w nocy w przez centrum Lublina spacerował sobie … dzik. Zarejestrował go nasz Czytelnik Gabriel.

W nocy około 1:20 przez centrum miasta dumnie spacerował dzik.

Zwierzę najpierw przechadzało się jezdnią a następnie weszło na chodnik.

-Dziś jadąc w nocy o godz 1:20 przez ul. Krakowskie przedmieście na wysokości sklepu Adam z ulicy Ewangelickiej wbiegł na ulice dzik dość sporych rozmiarów – napisał Czytelnik.

Dzik następnie na wysokości jednego z banków znalazł sobie kałużę i postanowił w niej chwilę poleżeć. Zrobił to pod bankiem, w którego logo widnieje dzikie zwierzę. Czyżby spacerowicz pomylił żubra z dzikiem?

To był nocny, beztroski spacer przez Krakowskie Przedmieście. Chwila na jezdni następnie chwila odpoczynku w kałuży, spojrzenie na witrynę banku a następnie w oczy naszego Czytelnika. To raczej nie był wypad z lasu do bankomatu.

Prawdopodobnie te dzikie zwierzęta zaglądają coraz częściej do miejsc bytności człowieka w poszukiwaniu pożywienia. Kusi je przede wszystkim łatwy dostęp do niezabezpieczonych składowisk odpadów oraz sami ludzie, którzy je dokarmiają.

W Lublinie mieliśmy już przypadki podobnych spacerów dzikiej zwierzyny. W ostatnim czasie otrzymawaliśmy sygnały o sarnach, lisach, łosiach, także dzikach a na jednej z ulic zadomowił się paw.

Co robić w przypadku zauważenia dzikiego zwierzęcia?

Gdy spotkamy w mieście dzikie zwierzę lub egzotyczne (pająka, węża), nie należy do niego podchodzić. Jeśli poczujemy się zagrożeni, możemy zadzwonić na straż miejską.

Krakowskie Przedmieście: Dzik przyszedł poleżeć sobie w kałuży pod bankiem

2014-04-08 07:10:22
(fot. Czytelnik Gabriel)

23 komentarze

  1. Właśnie wyszedł z klubu 68 😉

  2. Nie wolno trąbić (straszyć) dzikiej zwierzyny, bo skutkiem może być że w obronie zaatakuje nam samochód.
    Tak samo nie wolno np trąbić do łosi jak wyjdzie nam na jezdnie i nie chce zejść, były już przypadki że po próbie przestraszenia zwierzęcia, skoczyło na maskę auta i zaczęło je niszczyć w skutku obrony.

  3. zamiast wezwac pomoc ten głupkowato trabi, Boze co za naród.

Kursy walut

  • USD 3.981zł 0.84%
  • GBP 5.035zł 0.57%
  • EUR 4.3492zł 0.38%
  • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas