690 680 960

Z kraju: Kradł z cmentarzy ludzkie szczątki, ukrywał je w lesie

W ręce gdańskich policjantów wpadł 54-letni mężczyzna, który od jakiegoś czasu kradł ludzkie szczątki z cmentarzy. Zatrzymany wkrótce stanie przed sądem, odpowie za znieważenie miejsca pochówku.

Od pewnego czasu na terenie woj. pomorskiego i warmińsko-mazurskiego dochodziło do kradzieży szczątków ludzkich. Policjanci z gdańskiej komendy po intensywnym dochodzeniu wpadli na trop 54-letniego mieszkańca Gdańska.

Policjanci wytypowali miejsca, w których sprawca ukrywał skradzione szczątki ludzkie. W swoich działaniach funkcjonariusze opierali się na pracy operacyjnej, analizie materiałów oraz przedmiotów zabezpieczonych u zatrzymanego mężczyzny. W środę w kompleksie leśnym mundurowi znaleźli kilka worków z ludzkimi szczątkami wraz z przyczepionymi do nich tabliczkami nagrobnymi. 54-latek prowadził także dokładne zapiski dotyczące tego makabrycznego zajęcia.

Policjanci ustalili, że szczątki pochodzą z terenu województwa pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Cały czas jednak szukają kolejnych zakopanych ciał.

W czwartek mężczyzna podejrzewany o znieważenie miejsc pochówku został doprowadzony do prokuratury. Policjanci wnioskują o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

 

2017-11-09 19:53:40
(fot. wideo Policja Gdańsk)

5 komentarzy

  1. naprawdę facet miał fascynujące hobby , w Indiach zatrzymano takich dwóch ale oni kroili co lepsze kęski i jedli , twierdzili że najsmaczniejsze szczątki starych kobiet co choć z miesiąc w ziemi leżały.

    • w Rosji jakiś czas temu facet wykopywał zwłoki.Trzymał je w swoim domu i przebierał w ciuszki

  2. Jeśli kości nie obgryzał i nie robił z ludzkiej skóry abażurów – to zapraszam do Kaplicy Czaszek w Kudowie-Zdroju, tam nikogo to nie szokuje

  3. Doktor Frankenstein części do polskiego prototypu kompletował.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce