Wtorek, 23 lipca 202423/07/2024
690 680 960
690 680 960

Kontrole w galeriach handlowych, lokalach gastronomicznych i autobusach. „Liczba patroli skierowanych do działań jest jeszcze większa” (zdjęcia)

W związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem w ostatnim czasie policjanci prowadzą kontrole przestrzegania obostrzeń. W okresie przedświątecznym należy spodziewać się więcej patroli w galeriach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych, lokalach gastronomicznych i autobusach.

Lubelscy policjanci cały czas monitorują sytuację w galeriach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych, lokalach gastronomicznych i autobusach. Mundurowi sprawdzają, czy mieszkańcy zasłaniają usta i nos przy pomocy maseczki oraz czy zachowują dystans społeczny w przestrzeniach zamkniętych.

– Przypominamy, że od 1 grudnia zmieniły się limity osób w obiektach. Maksymalnie 100 osób może uczestniczyć w zgromadzeniach i uroczystościach, jak wesela, komunie, i spotkania, a także podczas dyskotek. Limit jednej osoby na 15 mkw. obowiązuje w obiektach handlowych oraz w siłowniach, klubach i centrach fitness, muzeach, galeriach sztuki, targach, wystawach, kongresach i konferencjach – informuje rzecznik prasowy KWP w Lublinie kom. Andrzej Fijołek.

Funkcjonariusze zapowiadają, że w okresie przedświątecznym należy spodziewać się więcej patroli skierowanych do działań w obrębie obiektów handlowych, zwłaszcza lubelskich galerii oraz obiektów gastronomicznych.

 

Kontrole w galeriach handlowych, lokalach gastronomicznych i autobusach. „Liczba patroli skierowanych do działań jest jeszcze większa” (zdjęcia)

(fot. KWP Lublin)

24 komentarze

 1. ,aa,boKrzycho.paPj

  Jak reklamy na ścianach marketów i wewnątrz są wielkie,kolorowe i głośne a gdzie stoisko z maseczkami czy jakiś automat i po 50 groszy i wielki napis lub lektor kup i załóż maseczkę,bo dostaniesz mandat,gdy tego nie zrobisz.Taka denną i ogłupiającą ludzi muzyczkę to włączają ,by ludzie więcej kupowali otumanieni

 2. Już ja bym się zajął tym automatem! Narzędziem zniewolenia. Jakim prawem? Jakim prawem, pytam, zmusi mnie pan do założenia maseczki?! Co?! Konstytucja! Co nasi dwaj wielcy Polacy – opozycjoniści zrobiliby w tej sytuacji? Czy LEch WŁęsa albo PAN Michnik założyliby maseczkę? GW Rulez!

 3. milicjanty w Świdniku każą pani kasjerce pilnować czy klienci noszą maski – tak jakby nie miała nic innego do roboty .

 4. no a zlodzieje latają po miwscie bezkarnie bo policja w galeriach

 5. ,aa,boKrzycho.paPj

  Szur ,ja po prostu nie chce mieć z policją do czynienia i wolę maseczkę założyć, po co mają mnie męczyć i wlepiać mandat , że nie mam maski

  • Szur?Covid ma 2 CELE:Mamy być: 1.CHORZY 2.BANKRUTAMI Na własne życzenie chcesz być CHORY i BANKRUTEM???

   • Covid ma dwa cele masz rację. 1 Znaleźć żywiciela i się w nim rozmnożyć. 2 Jak najszybciej znaleźć kolejnego żywiciela, zanim zje tego na którym już jest.

 6. Uuuuu lamanie prawa i konstytucji czas zaczac panowie policjanci. Wiecie ze wieksOsc ludzi nie zna orawa i nie potrafi sie bronic to dla swietego sapokoju stają sie niewolnikami w kagancach. Niedlugo was wszystkich rozliczymy. Was rzadzacych ktorzy sa tylko polskojezyczni i was strozow prawa ktorzy tego prawa nie respektujecie.

 7. Ja nie noszę bo jestem zwolniony z obowiązku noszenia jej.
  I ile spraw miałem w sądzie i zawsze wygrana po mojej stronie jest i skarb państwa płaci mi zawsze drobną kwotę.

 8. ,aa,boKrzycho.paPj

  Antek z Lublina to Ty albo jesteś prawnikiem,albo masz plecy albo masz nerwy ze stali

 9. ,aa,boKrzycho.paPj

  To chyba choroba związana jedynie z oddychaniem zwalnia z obowiązku noszenia maski i niepełnosprawność.

Z kraju

Sport