Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kończą jedne, zaczynają kolejne. Drogi w powiecie opolskim uzyskają nową nawierzchnię (zdjęcia)

Nową nawierzchnię z masy bitumicznej uzyskają kolejne drogi w powiecie opolskim, których stan często jest katastrofalny. Dodatkowo pobocza będą utwardzone kruszywem.

Rozpoczęły się prace związane z remontem kolejnych dróg w powiecie opolskim. Tym razem do przebudowy przeznaczono łącznie 18 kilometrów dróg powiatowych. Odcinki te znajdują się na trasach: Słotwiny – Zaborze – Niezabitów, Szczekarków – Kosiorów – Trzciniec oraz Zagajdzie – Rogów – Wólka Polanowska – Kosiorów.

Koszt przeprowadzenia tych prac wyniesie ponad 9,6 miliona złotych. Blisko 6 milionów złotych starostwo powiatowe pozyskało z Funduszu Dróg Samorządowych, część środków dołożyły też gminy, na terenie których znajdują się remontowane drogi.

To kolejna tego typu inwestycja na terenie powiatu. W ostatnich dniach przeprowadzone zostały odbiory końcowe w gminach Chodel i Józefów nad Wisłą, na terenie których wyremontowano ponad 14 kilometrów dróg. Chodzi o cztery odcinki dróg: Wrzelowiec – Chruślina – Idalin, Józefów nad Wisłą – Chruślina, Chodel – Ratoszyn oraz Ratoszyn – Grądy.

Kończą jedne, zaczynają kolejne. Drogi w powiecie opolskim uzyskają nową nawierzchnię (zdjęcia)

Kończą jedne, zaczynają kolejne. Drogi w powiecie opolskim uzyskają nową nawierzchnię (zdjęcia)

(fot. Starostwo Powiatowe Opole Lubelskie)

9 komentarzy

 1. Do Poniatowej niech w końcu zrobią, takiej zniszczonej nawierzchni przy takim ruchu nigdzie jeszcze nie widziałam. Wstyd dla włodarzy i dla zarządcy drogi. w takich za przeproszeniem „dziurach” robią a ta straszy, mam wrażenie że oprócz łat , od mojego dzieciństwa nic się nie zmieniła.

  • Do Poniatowej to akurat nie jest zła droga, jakbyś jechał z Kazimierza do Nałęczowa to byś dopiero zobaczył zniszczoną nawierzchnie

  • Zapraszam na DW 824 Józefów nad Wisłą – Annopol. Momentami od łat fabrycznej nawierzchni nie widać, a „patatajka” taka jak na diagnostyce. Jak ktoś kumaty to wszystkie usterki w zawieszeniu samochodu tam wyłapie ?

 2. To droga wojewódzka. Remontem dróg z artykułu zajmuje się powiat. Burmistrz i starosta niech wywierają wpływ na zarząd dróg wojewódzkich żeby wzieli z nich przykład.

 3. Oprócz tych fatalnych dróg budzą wątpliwości wykonania nowych.Wezmy Kraczewicka w Poniatowej już nowy asfalt się zwija.

 4. Na kraczewickiej to jest tak zrobiony asfalt ze glowa mala…..mam 2 letnie auto a lata jakby amory miał wypracowane ,, do tego zostały dziury ,, nowa nawierzchnia niezbaitow zaborze slotwiny a gdzie chodniki i latarnie ?????? Na skróty wszystko ????

 5. A chodniki to co snopkiem ?

 6. W takim tempie to nie wiem kiedy skończą wczoraj od strony Niezabitowa panowie zamiast pracować to pół dnia w busie przesiedzieli…..

 7. Racja nic nie robią, tylko ściemniają ze pracują, pol dnia??? Chyba 7 godzin na 8 pracujavych

Wiadomości z info112