Kombajn ziemniaczany wciągnął kobietę. Na ratunek nie było szans

Wczoraj pod Krasnymstawem miał miejsce kolejny tragiczny wypadek podczas prac polowych. W trakcie zbioru ziemniaków zginęła 67-letnia kobieta.

Do tragicznego wypadku doszło w piątek po południu w miejscowości Brzeziny w gminie Kraśniczyn. Matka z synem prowadzili tam prace polowe. W trakcie wyładunku ziemniaków z kombajnu na przyczepę, maszyna wciągnęła pracującą przy nim kobietę. Od razu na pomoc ruszył syn kobiety, który zatrzymał maszynę a następnie wyciągnął kobietę. Jednak na pomoc było już za późno, poszkodowana nie dawała oznak życia.

Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni, jednak lekarz stwierdził zgon kobiety. Ofiarą jest 67-letnia mieszkanka gminy Siennica Różana. Jak ustalili powiadomieni o wszystkim policjanci, kobieta została wciągnięta przez obracający się wałek kombajnu ziemniaczanego.

Teraz trwa ustalanie wszystkich okoliczności zdarzenia. Sprawdzane jest m.in. czy maszyna posiadała odpowiednie zabezpieczenia. Prokurator zarządził przewiezienie ciała do Zakładu Medycyny Sądowej w Lublinie celem przeprowadzenia sekcji zwłok.


(fot. policja)
2015-10-10 09:55:27

9 komentarzy

 1. Wyrazy współczucia…straszne przeżycie dla syna, który widzi śmierć własnej matki. I ta świadomość że być może przyczynił się do tego nie dbając o należyty stan sprzętu, w tym wypadku osłony na wałek odbioru mocy.

 2. na zdjęciu nr widać obciętą stopę, straszne

 3. Skoro trzeba pracować do 67 roku życia to coraz więcej będzie podobnych wypadków. Wiek swoje prawa ma. Szkoda tej pani.

  • Krus płaci nieco ponad 800zł emerytury. Uważasz , ze da się z tego przeżyć?? I zamiast sadzić i kopać ziemniaki kupować je? Moi dziadkowie pracowali do75 roku życia, cała rodzina im pomagała,przy żniwach, wykopkach. Prawda jest taka , że rolnicy zarabiają śmieszne pieniądze a pośrednicy sztucznie podwyższają ceny.

 4. Nie trzeba pracować do 67,wystarczy pojsc do mundurówki.Elita z najlepszym stanem zdrowia idzie na emeryture przy 40-stce.I to nie jak wy,że dostanie 600zł i sie ciesz.O nie,nie… Ale ci,ktorzy przedluzyli wiek emerytalny mają przed oczami wyłącznie biurwy na urzędzie,które mogą „tyrać” całymi dniami.

 5. A co ma należyty stan sprzętu do tego ? Tego typu maszyny mają takie miejsca gdzie lepiej łapek nie wtykać gdy są na chodzie .Złapało za rekę czy kapotę i kaplica .

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia