Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Dwóch mężczyzn zatrzymanych za pranie brudnych pieniędzy

Lubelscy policjanci zatrzymali dwóch 29-latków podejrzanych o pranie brudnych pieniędzy. Obywatel Konga wpadł w banku podczas próby wypłaty pieniędzy zaś obywatel Nigerii został zatrzymany w mieszkaniu.

Lubelscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pranie brudnych pieniędzy. Obaj 29-latkowie, w bankach na terenie Lublina, zakładali konta, na które następnie przelewane były pieniądze pochodzące z firm działających na terenie Chin i Turcji. Aby utrudnić stwierdzenie przestępczego pochodzenia gotówki przelewano ją na kolejne konta a następnie wypłacano na terenie Lublina.

Podczas takiej właśnie wypłaty gotówki wpadł 29-letni obywatel Konga. Mężczyzna próbował podjąć gotówkę w jednej z placówek bankowych na terenie LSM. Drugiego z mężczyzn policjanci namierzyli w jednym z mieszkań na terenie Lublina, okazał się nim 29-letni obywatel Nigerii.

Proceder trwał kilka miesięcy a mężczyźni zdążyli wypłacić 350 tys. złotych.

– Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ w Lublinie. Obaj mężczyźni wczoraj usłyszeli zarzuty prania brudnych pieniędzy, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dziś obaj zostaną doprowadzeni do Sądu Rejonowego w Lublinie z wnioskiem o tymczasowy areszt – informuje podkom. Andrzej Fijołek z KWP Lublin.

Lublin: Dwóch mężczyzn zatrzymanych za pranie brudnych pieniędzy

2015-10-10 10:59:28
(fot. wideo KWP Lublin)

16 komentarzy

  1. A pieniądze brudne,bo ich dotykali? To wystarczy odkazić a nie prać.

    • Stanislavus Pierdółko

      Ja -to właśnie w taki sposób jak nam prezentuje policja, odkaża się brudne pieniądze.
      Te zabrane 350 tys. brudnych pieniędzy, zostaną zagarnięte przez Skarb Państwa, a powszechnie wiadomo, że dla Państwa nawet brudny pieniądz nie śmierdzi. 🙂

  2. Uuuu…po kolorze ich skóry widać od razu że to rodowici Lublinianie.:)

Z kraju