690 680 960

Kolejny dzień prowokacji na granicy. Białoruscy żołnierze grozili, że zastrzelą polskich żołnierzy

W piątek rano Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o kolejnych prowokacjach na polsko-białoruskiej granicy. Tym razem białoruscy żołnierze grozili, że zastrzelą polskich żołnierzy.

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało dzisiaj o kolejnych prowokacjach na granicy z udziałem białoruskich żołnierzy. Tym razem jeden z nich próbował oddać strzał z pistoletu sygnałowego w kierunku polskich żołnierzy, zaś grupa pięciu uzbrojonych białoruskich żołnierzy groziła, że zastrzelą polskich żołnierzy.

– Kolejne prowokacje na granicy. Wczoraj białoruski żołnierz próbował oddać strzał z pistoletu sygnałowego w kierunku polskich żołnierzy. Na szczęście broń nie wystrzeliła. 100 metrów dalej, pięciu uzbrojonych Białorusinów próbowało zniszczyć ogrodzenie, jednocześnie krzycząc, że zastrzelą polskich żołnierzy. Po wezwaniu na miejsce dodatkowych sił wojska i Straży Granicznej, Białorusini wycofali się – relacjonuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

Co więcej, polscy żołnierze w rejonie granicy sfotografowali białoruskich pograniczników z nożycami do cięcia płotu. Niestety, takie sytuacje na granicy są codziennością. Białorusini każdego dnia dążą do eskalacji, stosują prowokacje i przepychają migrantów na polską stronę.

(fot. 1WBP, MON)

59 komentarzy

  1. Onufry z Czereśni

    Niech wpuszcza dziennikarzy, nagrają pokażą, uwierzę. Historia z serii respiratory, idzie na wybory ( wirus się wycofuje), polskiej szwalni maseczek itd itd. Prosty lud musi coś łykać

    • Buahaha serio, w dzisiejszych czasach wierzysz w wiarygodność dziennikarską?🤣🤣 To jest dla Ciebie wyrocznia? Media ? 😁 Nie wierzysz w respiratory maseczki i propagandę, ale jak Ci pasuje to wtedy media są ok ? 🤣🤣🤣

  2. Wojna w internecie

    UWAGA NA PISOWSKICH TROLI.
    Jest zmasowany atak, dużo też z biur poselskich.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największe wydarzenie w Lublinie dla osób z niepełnosprawnością
Dożynki dworskie w Muzeum Wsi Lubelskiej
Re: tradycja – Jarmark Jagielloński ponownie zawita do VIVO! Lublin
Bezpłatne warsztaty Know Hau w Strefie Psa w SKENDE
51. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” 2022