Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne konopie indyjskie zlikwidowane

Kryminalni z Hrubieszowa razem z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. Zabezpieczono łącznie 26 krzaków tej narkotycznej rośliny.

Policjanci z Hrubieszowa ustalili, że na terenie gminy Mircze może znajdować się nielegalna plantacja konopi indyjskich. W ramach wspólnych działań kryminalni pojechali na miejsce wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej.

Na nieużytkach rolnych w miejscu ustronnym pomiędzy inną dziko rosnącą roślinnością mundurowi ujawnili łącznie 26 krzaków konopi indyjskich. Rośliny były w różnym etapie wzrostu tj. od 0,5 m do ponad 2 metrów. Nielegalna plantacja została zlikwidowana, zaś rośliny z niej pochodzące zostaną poddane badaniom laboratoryjnym na zawartość substancji narkotycznych.

Trwa ustalanie właściciela plantacji. Za uprawę konopi indyjskich grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

2018-08-29 19:54:06
(fot. Policja Hrubieszów)

10 komentarzy

 1. Jeżeli te konopie nie będą zawierały substancji narkotycznych, czy o tym napiszecie? Czy raczej nie będziecie ośmieszać policji i jej super akcji?

  • Nie siedzimy w laboratorium policyjnym, nie mamy wglądu w wyniki badań.

   • Nie lubię jak Was się czepiają, ale nie teraz nie mogę wrzucić swoich paru groszy… Napisaliście w tytule „26 krzaków tej narkotycznej rośliny”, a teraz piszecie, ze nie siedzicie w laboratorium. Coś tu się nie klei. Tłumaczenie, że ta roślina z domysłu jest narkotyczna na nic się nie zda, bo to zależy od poziomu zawartości substancji psychoaktywnych. Coś tu nie gra…

    • Skoro są to konopie indyjskie, mają w sobie Kannabinoidy – badanie laboratoryjne jest tylko formalnością w takim przypadku. Jest to roślina narkotyczna. Po to robi się wstępny test narkotestem na miejscu, żeby to potwierdzić potem w badaniu laboratoryjnym. Wszystko gra, tylko najgorzej jak ktoś z komentujących chce na siłę udowadniać, że ziemia jest płaska :).

     • Z ćpunami chce się wam dyskutować? To jak walka z wiatrakami lub groch o ścianę

     • kannabinoidy mają każdę konopie, indyjskie mają po prostu ich więcej… a jeśli 2metrowe krzaki- to pewnie nasze przemysłowe..

 2. Dobrze, że bandyci, którzy to posiali nie zdążyli zebrać śmiertelnego żniwa. Ale tylko 8 lat za tą morderczą plantację? Tylko dożywocie za produkcję i handel i 25 lat za posiadanie. Polska będzie wolna od narkotyków albo jej w ogóle nie będzie!

  • Haha a wiesz wgl coś o tym czy piszesz bzdury ? Bo nie znasz się nikogo ta roślina nie zabiła a alkohol i papierosy zabijają codziennie zastanów się co piszesz jak potłuczona.

  • za jakieś krzaki 8 lat. Z nich super ilości narkotyków by nie było. Są ukryte mega plantacje na miliony złotych.
   Dla porównania z innego artykułu – zabicie człowieka prowadząc po pijaku i ucieczka z miejsca to 12 lat…

   Kary i mandaty są dużo za małe. Dla bogatego 300 zł mandatu to jedno tankowanie – nieodczuwalny koszt. Taryfikator zbyt łagodny. Jako kierowca jestem za drastycznym podniesieniem mandatów.

 3. To samosieja jakas

Z kraju

Polityka i społeczeństwo