690 680 960

13 cudzoziemców opuści Polskę. Pracowali nielegalnie w gospodarstwie rolnym pod Świdnikiem

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 13 cudzoziemców, którzy pracowali nielegalnie w Polsce. 12 obywateli Ukrainy oraz 1 obywatel Białorusi muszą opuścić Polskę.

We wtorek funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lublinie przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia cudzoziemców w jednym z gospodarstw rolnych w powiecie świdnickim, w wyniku której stwierdzono nieprawidłowości w zakresie powierzenia wykonywania pracy i wykonywania pracy przez cudzoziemców.

Jak się okazało zatrudnionych tam 12 obywateli Ukrainy i 1 obywatel Białorusi, wykonywało prace przez wymaganych zezwoleń oraz bez umów o pracę lub cywilnoprawnych.

W związku z naruszeniem przepisów, wobec cudzoziemców przeprowadzono postępowania administracyjne o zobowiązaniu do powrotu, w których orzeczono roczny zakaz wjazdu na terytorium całej strefy Schengen.

Pracodawcy, za nielegalne powierzenie pracy tym osobom, grozi grzywna do 30 000 zł. W tej sprawie zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Lublinie.

2018-08-29 17:58:39
(fot. NOSG)

5 komentarzy

  1. Co to jest do 30 000? Ale od 1000 zł i decyduje sąd. Do tej pory jeszcze nikt z pracodawców za żadne wykroczenie nie otrzymał najwyższej kary. A ten już zarobił kilka razy więcej zatrudniając tak od lat a i szybko sobie odbije. Pierwsza kara powinna być wyższa a następna to już bezwzględne więzienie, krótkie nawet 3 miesięczne ale większość tzw. pracodawców by się długo zastanawiała czy warto ryzykować. I tu jest pole do POPISu wiejskiego szeryfa Zbyszka ale on woli prawdziwe elyty prawnicze czy medyczne a byle czym to on się nie para mając prawdziwe problemy suwerena tam gdzie słońce nie dochodzi, ewentualnie prezes.

  2. … ale mi nowina ! połowa UA pracuje w szarej strefie !

  3. A tysiące tych pracujących ,,legalnie” w Lublinie to pracuje jakoś inaczej jak tych 13 z tych samych krajów ?

  4. Bo największe przestępstwo ( porównywalne do ludobójstwa) to nie płacenie składek zus !!!! ZUS nawet Hitlerowi nie wybaczyłby takiego przestępstwa.

  5. „…wykonywało prace przez wymaganych zezwoleń…” Wspomnień czar, mój dziadek tak mawiał.

Kursy walut

  • USD 3.975zł -0.05%
  • GBP 5.0198zł 0.11%
  • EUR 4.3542zł -0%
  • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas