Sygnały od Czytelników: Ciężka śmieciarka na chodniku, porozrzucane kontenery na odpady

W cyklu materiałów „Sygnał od Czytelnika”, mamy kolejne zagadnienia poruszane przez Was w przesłanych do nas wiadomościach. Tym razem chodzi o śmieciarkę kursującą po chodniku oraz notorycznie poprzewracane kontenery na śmieci.

Nasz Czytelnik Mariusz przesłał do nas zdjęcia z komentarzem:

– Tak w Lublinie dba się o chodniki, ciężkie śmieciary demolują kostkę, potem są doły, w których stoi woda po opadach deszczu. Chodniki dla pieszych nie są przystosowane, by stało na nich kilkanaście ton, samochody osobowe deformują ułożoną kostkę, a co dopiero takie kolosy.

Na zdjęciach widzimy śmieciarkę jednej z lubelskich firm, która kilka dni temu przemieszczała się po chodniku. Po pierwsze stwarzała ona zagrożenie dla pieszych, po drugie tego typu pojazd ze względu na wagę, nie powinien się tam w ogóle znaleźć.

 

40122565_233149820691559_5799579435975835648_n

 

Z kolei na tej samej ulicy, nieco dalej, na wysokości ul. Pochyłej notorycznie poprzewracane są pojemniki na śmieci. Po ostatnich zmianach dotyczących zagospodarowania odpadów, w wielu miejscach Lublina przybyło kontenerów. Jak mówi nasza Czytelniczka Magdalena Lublin zamienia się w wielkie skupisko śmietników. Co ciekawe, codziennie przyjeżdża samochód po śmieci, których nie ma, bo większość mieszkańców ich nie segreguje…

 

40094506_318783198669115_9010679793158455296_n

W cyklu materiałów „Sygnał od Czytelnika” publikujemy informacje od Was, przesłane na maila lub na nasz profil na Facebooku. Dotyczą one różnych aspektów życia w Lublinie. Publikowane są z Waszymi zdjęciami i Waszym komentarzem.

Dziękujemy za przesłane informacje.

2018-08-29 19:20:35
(fot. nadesłane Mariusz i Magda)

Zobacz również

33 komentarze

 1. Pani Magda z Kunickiego chyba nie ma co robić , niech zajmie się może wspólnota i źle wydawanymi pieniedzmi

  • Ewidentnie napisała tylko dla fejmu. Zamiast złożyć skargę to od razu do prasy i tabloidów. To nie jest nawet społecznościowo, tylko chęć zwrócenia na siebie uwagi. Pani Magdzie najwidoczniej brakuje kogoś kto by jej tą uwagę poświęcił.

   • Możecie kolesie sobie pogadac. Jak ktos wskazuje na powazny problem dot nieprzestrzegania zasad parkowania, ignorowania pieszych i niszczenia chodników to wy w prostacki sposób to komentujecie. Jak nie macie rzeczowych argumentów to szukacie prostackich zamienników. Poziom argumentacji żenujący.
    Problem parkowania na chodnikach przybiera rozmiary zarazy. Ja również przyłączam się do walki z tą zarazą i min raz w tygodniu dzwonię do SM, ale chyba zacznę codziennie .

    • Żenujące to jest to, że tacy jak Wy, nie potrafią zglosić problemu do odpowiednich instytucji, tylko potrzebny Wam pośrednik. Poziom samodzielności zerowy.

   • Czyżby Kontener dostrzegl jakieś swoje problemy? Brak uwagi albo coś w tym stylu..często mierzymy innych swoją miarą.

    • Nie dostrzegam żadnych swoich problemów bo zwyczajnie ich nie mam, człowieczku który nawet nie potrafi się podpisać. Jestem po prostu idealny i nieomylny.

  • Masz racje że nie ma co robić.Z nudów zostało gapienie sie przez okno i podpierdzielanie innych.

  • Pani Magda ma rację a jeżeli „ble ble ble” i niektórzy jeszcze chcecie żyć wśród śmietników to przenieście się do Jawidza. Większość cywilizowanych ludzi ma poczucie dobrej estetyki otoczenia.

  • Pani Magda niech się do pieniędzy wspólnoty nie dobiera bo nie ma pojęcia co jest w bloku do zrobienia.

 2. Dalej głosujcie na Żuka !!!!!!!

  • A jasne ze zagłosuję…wole Żuka jak jakiegoś Tułajewa z Pisu..!!

   • gorszysort skoro sam się nazywasz „gorszym sortem” to się nie dziw że wszyscy cię walą w kakao bez wazeliny !!! I Czy Pis czy Po to i tak sprzedadzą długi miejskie niemieckim korporacjom więc niech cię nie zdziwi podwyżka cen na wywóz śmieci, wodociągi czy kanalizację ! Ale jest super bo mamy (w kredycie ) arenę i fontannę które nie przynoszą żadnych zysków tylko straty na które wszyscy płacimy !!!!

    • No i mamy też port lotniczy – cały czas kosztowne dziecko niektórych polityków dopóki PO we władzach lokalnych

     • Geniusz ekonomiczny Pawlak wyprowadzi lotnisko na prostą. Siedzi cicho za gigantyczą kasę na garnuszku portu, to pewnie jakiś biznesplan opracowuje.

 3. Obecnie trwa wymiana śmietników z czarnych/niebieskich na całą masę nowych, kolorowych, a przewracane są na bok po to aby po wysypaniu ludzie nie wrzucali już do nich śmieci bo zbiera je firma do której należą.

 4. to się do gazet nadaje

 5. Gdyby śmieciarka stanęła na ulicy i zablokowalaby ruch to wtedy wszyscy byliby pewnie szczęśliwi.Przynajmniej normalnie myślący kierowca !

  • W imię wygody kierowcy krótkowzrocznie chętnie dają przyzwolenie na niszczenie dróg dla pieszych . A my tylko rządamy parkowania zgodnego z przepisami. Tj smieciarka nigdy nie ma prawa znależć się na chodniku nawet 2-oma kołami()zakaz parkowania pojazdów na chodniku powyżej 2,5 tony),
   -pozostawienie bezwzglednego minimum dla pieszych TJ 150 cm MINNIMUM i
   -parkowanie w ramach wyznaczonego miejsca parkingowego , zatoczki i
   -obowiazek parkowania przy krawędzi jezdni
   I UWAGA jesli chodnik jest węzszy niż 150 cm ZAKAZ PARKOWANIA obowiązuje ZAWSZE i bez wyjatków.

  • W normalnym wysokorozwiniętym świecie wywóz śmieci jest w nocy.

 6. Pani Magda to typowa atencjuszka.

 7. Droga Magdo. Wydaje mi się, że mieszkańcy Twojej okolicy robią większy balagan niż te samochody. Jaka okolica taka ulica…

 8. Śmieciarka na tym chodniku to miara polskiej bylejakości i ilustracja polskiego „tumiwisizmu”. Jest zakaz parkowania takich pojazdów na chodniku? No jest, i co z tego? Kierowca śmieciarki tu nie mieszka i pewnie tędy nie chodzi, więc to nie jego problem. Za wymianę kostki i remont chodnika też płacić nie będzie.

  Skoro w tym kraju jest przyzwolenie na jazdę po pijaku, omijanie na PDP, i znaczne przekraczanie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym, to kogo w ogóle obchodzi jakaś tam ciężarówka na jakimś tam chodniku, nie?

  Poprzebijać wszystkie opony i niech szanowny pan kierowca weźmie sobie swoją śmieciareczkę na plecki i kulturalnie z chodnika wy*ierdala. To go nauczy rozumu i poszanowania prawa raz i na zawsze.

  • Tamto miejsce ma pecha do parkujących jak bałwany.
   Tylko poprzedni lokatorzy uwidocznionego na zdjęciu budynku byli nietykalni.
   Może ten z Kom-Eko to funkcjonariusz „trójki” po służbie dorabiający sobie w lepiej płatnej pracy? To by wyjaśniało przyzwyczajenie do jeżdżenia po chodniku w tamtym miejscu 😉
   A tak bardziej serio panie „znam się na przepisach” – żadnym pojazdem nie wolno jeździć wzdłuż po chodniku. Po co wymyślać coś z parkowaniem, jak wzdłuż po chodniku nawet motorowerem nie wolno jeździć (i mandat za to jest srogi – od 250 do 500, nie to co stówa za parkowanie, do tego 5 punktów – za parkowanie jest 1).

 9. Bardzo dobrze że ludzie reagują. Co to ma być? Śmieciara wielka stojąca na chodniku to niby ma być norma?? Nie chcemy kolein i zablokowanych chodników. Gdzie są znawcy metraży chodnikowych?? Przejść sie nie da ale $miech bo kobieta zareagowała. Dobre sobie. I te powywalane kubły to dopiero atrakcja.

 10. Normalnie myślący kierowca to nie wjeżdza tak cięzkim autem na chodnik …ten i jemu podobni powinni dostać solidne mandaty i ponieść koszty zniszczonego chodnika …ma jechać po ulicy ,a nie po chodniku …a to że jedzie śmieciarką nie upoważnia go do jezdzenia po chodniku ….nie ma takich przepisów …a „biedactwa ” co bedą musieli „zwolnić ” bo jedzie przed nimi śmieciarka ,będą musieli jakoś to przeżyć

 11. My naród polski jesteśmy nauczeni bałaganiarstwa a jak ktoś zwróci uwagę komuś to wtedy dopiero się zaczyna jazda po nim. Pani Magdo super że dba pani o wygląd Lublina a my wszyscy powinniśmy brać przykład z pani.

  • Popieram!!! Pani Magdo, niech Pani nie zwraca uwagi na tych syfiarzy, którym śmietniki pod oknami nie przeszkadzają i hejtują każdą próbę poprawienia otaczającej nas rzeczywistości. Właśnie przez takich ludzi nic się nie zmieni na lepsze.

  • Dobre wychowanie, kulturę i umiejętność utrzymania porządku wynosi się z domu. więc proszę nie generalizować „..My naród polski…” Obrażasz pan dobrze wychowanych Polaków.

 12. Śmieciarz Wojtek ;D

  Poprzewracane pojemniki są wywrócone specjalnie, jest to własność firmy która nie obsługuje już tego rejonu. Ze śmieciami nikt ich nie zabierze bo za odbiór kto inny dostaje kasę. Więc jeśli Pani Magdzie to przeszkadza to niech wyrzuca śmieci do pojemników kom-eko. A wywrócone pojemniki mają zniknąć do grudnia, taki termin wyznaczył urząd miasta LBN. A z tym że ludzie nie segregują to inna sprawa. Skoro liczy się tylko moje i tylko ja, to trudno określić czy butelka po Pepsi jest z papieru czy plastiku a może jest bio degradowalna ;D

 13. Ja bym tobie już śmieci nie zabrał i weż .się za konkretną robotę bo się nudzisz

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9624zł -0.37%
  • GBP 5.1489zł 0.38%
  • EUR 4.2996zł -0.05%
  • CHF 4.0537zł -0.01%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Zbadaj swoje płuca w Nałęczowie
   Żołnierze Wyklęci – wielkie obchody Dnia Pamięci w Chełmie
   Zagrają dla Jasia Bednarza. Chłopiec cierpi na chorobą genetyczną – zespół Aperta
   Pokazywanie miasta. Drugi spacer z perspektywy osoby niewidomej
   Zaproszenie na wystawę „Miejsca, które były”
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.