690 680 960

Kłusownicy wpadli na gorącym uczynku. Kiedy policjanci zabezpieczali w lesie ślady, nadjechał samochód ciągnący sarnę

Sześć jeleni oraz sarnę zastrzelili w ostatnich dniach kłusownicy w lesie w okolicach Żyrzyna. Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani, kiedy ciągnęli za samochodem skłusowaną sarnę.

W ubiegłym tygodniu myśliwi znaleźli w jednym z lasów na terenie gminy Żyrzyn zastrzelonego jelenia. Sprawdzając okolicę natrafili na kolejne skłusowane zwierzęta. O wszystkim powiadomiona została policja.

Ze względu, iż była noc, funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oględziny miejsca zdarzenia rozpoczęli następnego dnia. Kiedy wykonywali czynności służbowe zabezpieczając m.in. ślady pozostawione przez kłusowników, dostrzegli jadący obok lasu samochód, który ciągnął kolejne zastrzelone zwierzę.

Policjanci od razu przystąpili do działania i zatrzymali pojazd. W środku znajdowało się dwóch mężczyzn. Okazało się, że obaj pochodzą z województwa mazowieckiego: 33-latek z gminy Zwoleń a 49-latek z gminy Pionki. Funkcjonariusze wraz z zatrzymanymi udali się do miejsca ich zamieszkania w celu przeszukania posesji. U starszego z nich znaleziono sztucer oraz amunicję, na które to mężczyzna nie posiadał zezwolenia.

Niebawem wyszło też na jaw, że kłusowników było trzech. Towarzyszył im jeszcze 66-latek z gminy Pionki. On również został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że dwa dni wcześniej zastrzelili oni również kozła sarny, tym razem na terenie swojej gminy.

Łącznie zatrzymani skłusowali pięć dorosłych jeleni, koziołek sarny oraz cielaka jelenia. Przedstawiono im zarzuty kłusownictwa, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

– 33-latek będzie odpowiadał za to, że w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wszedł w posiadanie cielaka jelenia o wartości 5,8 tys. złotych, natomiast dwóch pozostałych mężczyzn za to, że używając broni palnej, nie będąc uprawnionym do polowania weszli w posiadanie zwierzyny w okresie ochronnym w postaci 5 sztuk jelenia oraz jednego koziołka sarny o łącznej wartości 45 tys. złotych – mówi podkomisarz Ewa Rejn – Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Dodatkowo 49-latkowi zarzucono posiadanie broni palnej i amunicji bez wymaganego prawem zezwolenia. W jego przypadku grozi mu do lat 8 pobytu za kratkami. Policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt dla zatrzymanych

(fot. policja)

8 komentarzy

  1. Zrobić im to samo co oni sarnie i po problemie.

  2. Zabili żeby zjeść a nie na handel za co tu karać bieda w kraju

  3. Dostaną 100 zł mandatu. Bardzo to odczują.

  4. mogę się założyć o niemałą kasę, że sąd da im śmiesznie niską grzywnę i pozbawienie wolności w zawiasach, czyli jedno wielkie g…

  5. z miłości do koryta

    Jednak to mylsiwi więcej wybili niż kłusownicy.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!