Kierowcy lubelskiego MPK mają dosyć. Chcą walczyć o godziwe zarobki

Od dłuższego czasu kierowcy oraz inni pracownicy lubelskiego MPK narzekają na bardzo niskie i nieadekwatne do wykonywanych obowiązków zarobki. Jak tłumaczą, problem ten od dłuższego czasu jest w spółce „zamiatany pod dywan”. Pomimo ciążącej na nich ogromnej odpowiedzialności wielu z nich otrzymuje pobory rzędu 1600-1800 złotych. Podobnie zarabiają mechanicy. Jak wyjaśniają, praca ta jest także niezwykle stresująca.

65 komentarzy

 1. To samo jest w tarnowskich gorach lrezes ma 35 tys na miesiac kierowcy 2 tys strajk strajk strajk!!!!!!

 2. Powinni kierowcom dac podwyzki za tak odpowiedzialna prace.

 3. Wszyscy co tak obrażacie wieś zastanówcie się kim wy jesteście i co wyniesliscie ze swoich patologicznych domów -chamstwo , brak szacunku . Jakby nie wieś to byscie kamienie wpier….li.

 4. I skąd wziąć na podwyżki? Najpierw pozwolili za darmo jeździć bachorom teraz seniorom, więc reszta musi zapłacić. Oj szykują się podwyżki biletów o 100%. Macie tą swą komunikację ekologiczną i zbiorową i centrum wolne od korków.

 5. Chłopcy i dziewczęta! Jestem za Wami!!! Brawo Wy ??

 6. Gary Steve jest jedną z najszybciej rozwijających się firm pożyczkowych, a pożyczkę lokalną / międzynarodową wypłacamy w wysokości 3%. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas na.

 7. Ten cały ZTM powinni wywieźć na taczkach bo tam siedzą największe złodzieje !!!A zarobki powinne być min.2500 netto. Co prawda już nie jeżdżę w tym kołchozie 9 lat ale jestem za strajkiem i powinni wszyscy jeździć zgodnie z przepisami i do 40km/h.

  • Tylko, czy znajdą się meżczyźni z tamtych lat, co odważą się wsadzić prezesów na taczki i wywieźć za rogatki miasta inspiracjii jak Jagnę; z Żukiem w pierwszej taczce?

 8. ZTM a MPK to odrębne firmy aczkolwiek poprzez urząd miasta skoligacone ze sobą ,np.DŻozef Kam. brat lali z UM. NIEŚMIERTELNY!!!

 9. Witam Ponoc Prezes w sobote planuje zebranie z zaloga o godz 9 jezeli Pani Radna PIS I P ZUK mogli by przyjsc na spotkanie z zaloga i posluchac jakie banialuki beda wciskac ludziom to bardzo zapraszamy na grygowa

 10. Walczmy o jedna stawke godzinowa a nie jak do tej pory reszta typu dodatek za staz ok ale stawka godz dla wszystkich taka sama a nie jeden 12 drugi 13 itd praca odpowiedzialna min 20 na godz netto nie wazne ze swiezo przyjety albo sie sprawdzi albo nie i tyle w tym temacie wszyscy wykonujemy to samo jak nie maja z kad wziasc niech podniosa bilety

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8144zł -0.17%
  • GBP 5.2411zł 0.03%
  • EUR 4.533zł -0.18%
  • CHF 4.1222zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja