690 680 960

Kierowca liniowego busa miał ponad 0,3 promila

Podczas kontroli busa relacji Lublin – Hrubieszów wpadł nietrzeźwy kierowca. Mężczyzna miał w organizmie nieco ponad 0,3 promila.

W miniony czwartek inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie przeprowadzili rutynową kontrolę busa wykonującego przewozy osobowe na linii Lublin – Hrubieszów. Jeden z funkcjonariuszy wyczuł od kierowcy woń alkoholu.

Mężczyzna został przebadany alkomatem. Jak się okazało miał on w organizmie 0,32 promila alkoholu. Drugie badanie wykonane po 15 minutach dało taki sam wynik.

Na miejsce kontroli wezwano patrol policji, którzy prowadzi dalsze czynności w tej sprawie.

2018-06-13 17:47:27
(fot. WITD)

16 komentarzy

 1. Ciekawe ile miał jak rano ruszał .. szkoda że tak nie odpowiedzialni kierowcy mają kategorię D i psują opinię wszystkim ..

 2. Kierowca zapewnił sobie dłuższy urlop na czas wakacji i nie tylko szkoda ze pojedzie na niego pociągiem

  • O czym Ty piszesz? U nowego pracodawcy przedstawi ksero i za kółko. Przejmie się zakazem jak i pozostali o których mamy okazję na tym portalu poczytać. Nie on jedyny, pierwszy i ostatni

 3. Gucio mu zrobią.
  Zapłaci grzywnę, potrzęsie portkami w sądzie, wypierze gacie i wróci za kierownicę.
  To wykroczenie (i to do tego przekroczył normę nieznacznie). Jako, że jest zawodowym kierowcą i pewnie to jedyne jego źródło utrzymanie Sąd zapewne odstąpi od wymierzenia środka karnego.
  Gdyby wydmuchał ponad 50 groszy to byłby na straconej pozycji.
  Ale zawodowym, jedynym żywicielom rodzin i tym podobnym zostawiono furtkę na wypadek „nieznacznej” wpadki i Sądy powszechnie z niej korzystają.

 4. serio komuś się wydaje, że kierowca z 0,3 promila stwarza zagrożenie za kółkiem…? Rozumiem, traktowanie osób z ponad promilem jako zabójców, ale z wyniki poniżej 0,5 można byłoby sobie odpuścić.

  • Daj Polakowi 0,5 to za chwilę jeden będzie za mało.

   • Dokładnie miałem to samo pisać. co to jest 0.5 ? Co najmniej 1 promil powinien być dozwolony, skoro Polacy potrafią i z 4 jeździć.

 5. tak, tylko , że gość jeździł od 5:00 rano a kontrola była około 10:00.

 6. Przy tak odpowiedzialnej pracy jak wożenie ludzi nie ma żadnych widełek.U mnie codziennie dmuchamy przed wyjazdem na linie.Też się zdarzają bohaterzy ale kończą w Irex-sie lub Warbusie.

  • Taa – a ci z twoich kolegów, którzy pracują na drugą zmianę dmuchają co najwyżej żony przed wyjściem do roboty. Przypomnisz nam wszystkim może, z której firmy był kierowca, którego trolejbus zaatakowała na Królewskiej podstępna latarnia niedawno?

 7. Sam tytuł artykułu to śmiech na sali. Zrobiliście z kierowcy przestępcę za 0,3 promila alkoholu. Mam nadzieję że prawo w Polsce kiedyś się zmieni a tacy ludzie jak tu komentujący będą stanowili jakiś błędny odsetek. Wy lubicie być niewolnikami ustroju, więc nawet mi was nie szkoda ale dajcie żyć normalnym, wolnym ludziom.

  • jak chcesz być wolny to biegaj po łące i możesz mieć wtedy i 5.3 promila. nieważne ile miał,ma miec zero i tyle jak kazdy kto jest w pracy a ten dodatkowo jest kierowca i wiezie ludzi

 8. Ale mógł wypić piwo za dużo poprzedniego dnia. Nie każdy wie jak reaguje jego organizm na alkohol. Mogli mu dać maksymalnie grzywnę/upomnienie. Ale jak widzę już piątą Grażynę, która udostępnia ten post informację z dużych portali społecznościowych to mnie krew zalewa. Ludzie. Zachowujecie się jakby facet przeprowadził zamach na wasze życie. I jeszcze ten przerażający tytuł: ”KIEROWCA LINIOWEGO BUSA NA TRASIE LUBLIN-HRUBIESZÓW MIAŁ PONAD 0,3 PROMILA ALKOHOLU”. Takimi rzeczami niszczycie uczciwą firmę i być może tego człowieka. Jesteście śmieszni i gardzę wami łącznie z dziennikarzynami tak nagłaśniającymi tą śmieszną sprawę. Tfu!

  • Chlales nie jedz. Śmieszny jestes i całe szczęście nikogo nie obchodzi twoje zdanie. Jeździsz zawodowo nie chlej. Proste, wtedy nie będzie takich materiałów. Potem jakby twoje dziecko przejechal taki kierowca z 0.3 promila oj zmieniloby się twoje zdanie lał byś łzy, że nietrzeźwy przejechał ci dziecko. Jak to się zmienia punkt widzenia od punktu siedzenia. A jak ci się nie podoba prawo wyjedź do Afryki albo Azji.

   • Dlaczego podałeś takie odległe kraje? Myślisz że Azja jest mniej cywilizowana niż Polska? Uwierz mi, że wiele ludzi podziela moje zdanie a na szczęście jest ich coraz więcej. 0,3 promila to jest ilość dopuszczalna w niektórych krajach europy zachodniej, dla człowieka nieodczuwalna. I przez takich kretynów jak Ty każe nas się zapinać pasami pod groźbą kary, jak dzieci. Poza tym kto powiedział że kierowca busa ma być całkowitym abstynentem? Facet prawdopodobnie wypił czteropak do meczu poprzedniego dnia.

  • a jakby jechało twoje dziecko z tym kierowcą i był by wypadek to pretensja do policji czy do kierującego

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas