690 680 960

Lublin: Trasa linii nr 17 zostanie skrócona. Uruchomią nową linię

Przebudowa ul. Abramowickiej oraz drogi wojewódzkiej nr 835 daje się we znaki nie tylko kierowcom. Ma także wpływ na kursowanie komunikacji miejskiej.

Od najbliższego piątku zmieniona zostanie trasa autobusów linii nr 17. Ma to związek z pracami drogowymi, jakie zostały zaplanowane w rejonie pętli autobusowej w Mętowie. Oznaczać to będzie brak możliwości przejazdu przez pętlę autobusów przegubowych.

Na linii nr 17 kursują głównie tego typu pojazdy, a wymiana ich na autobusy o mniejszych gabarytach nie jest możliwa z powodu zbyt dużego zainteresowania pasażerów. Dlatego też zapadła decyzja, o skróceniu trasy do pętli w Abramowicach.

Dotyczy to wszystkich kursów w piątek 15 czerwca, poniedziałek 18 czerwca oraz wtorek 19 czerwca. W celu zapewnienia obsługi komunikacyjnej na odcinku z Abramowic do Mętowa, zostanie uruchomiona tymczasowa linia nr 717.

(fot. lublin112)
2018-06-13 16:12:06

12 komentarzy

 1. nie żebym się czepiał ale wydaje mi się, że kierowca prowadzący autobus na zdjęciu rozmawia przez telefon ;D

  • Kierowcy MPK to w ogóle chamstwo. W czwartek tydzień temu byłem świadkiem, jak na Lotniczej chciała wsiąść kobieta czarnoskóra, nie chciał jest otworzyć pierwszego wejścia na przystanku, było zamknięte, po chwili szybko przebiegła na środkowe wejście do autobusu póki było otwarte, a kierowca bezczelnie pod nosem zamknął jej środkowe wejście, a kobieta się wściekła. Szkoda, że nie zapamiętałem numeru autobusu, bo bym napisał to do gazety. Buractwo z MPK nie zna granic, mnie również kilka razy jakiś kierowca nie chciał kiedyś otworzyć drzwi.

   • Pewnie podejrzale wyglądałeś .

   • A u cię na wsi to nie zna się czegoś takiego jak ciepły guzik i fotokomórka zamykająca drzwi?

   • Wiesz od kogo kierowcy uczą się chamstwa? od pasażerów 🙂

   • Człowieku czy Ty wiesz do czego służą przyciski w autobusie ,może trzeba czasami któryś nacisnąć. a kierowca jest takim samym człowiekiem jak Ty to może Ty jesteś takim burakiem jak tak mówisz o kimś,a kierowca nie jest w stanie przewidzieć co chce zrobić pasażer

  • Masz racje Rozmawia przez telefon.

 2. Z jakiego przystanku odjazd w stronę Mętowa?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku