Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kierował pod wpływem amfetaminy, zabił rowerzystę. Niebawem stanie przed sądem

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, znajdując się pod działaniem środków odurzających, odpowie 23-letni mieszkaniec Parczewa. Do sądu trafił akt oskarżenia w tej sprawie.

Wypadek miał miejsce 21 sierpnia koło Parczewa. Na drodze wojewódzkiej nr 815 Parczew – Wisznice, kierujący skodą 23-letni mieszkaniec Parczewa potrącił rowerzystę. Gdy na miejsce dojechali ratownicy okazało się, że 59- letni mieszkaniec Wisznic zginął na miejscu. Siła uderzenia była tak duża, że rowerzyście nie pomógł nawet kask a ciało mężczyzny jak też jednoślad, którym się poruszał, zostały odrzucone do przydrożnego rowu.

Kierowca skody został osadzony w policyjnym areszcie, zatrzymano mu również uprawnienia do kierowania. Śledztwo w sprawie zdarzenia było wykonywane pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Parczewie. Wykazało ono, że kierowca skody nawet nie hamował. Samochód stał blisko 100 metrów od miejsca, gdzie został potrącony rowerzysta. Mężczyzna był trzeźwy, ale została od niego pobrana krew do badań. Wyniki wykazały, że znajdował się on pod wpływem środków odurzających.

Prokuratura uznała, że 23 – latek umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Znajdując się pod wpływem amfetaminy wsiadł do samochodu i ruszył w drogę. Jednocześnie nie zachował należytej ostrożności podczas wyprzedzania prawidłowo jadącego rowerzysty. W wyniku tego doszło do potrącenia. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, znajdując się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, mieszkańcowi Parczewa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Obecnie przebywa on na wolności. Po wpłaceniu poręczenia majątkowego będzie odpowiadał z wolnej stopy.

(fot. policja)
2016-12-14 17:03:23

11 komentarzy

 1. Kaucja i na wyspy

 2. po amfie za kolko ?? oj joojjj nie dobrze nie dobrze , jeszcze nadodatek taka stara felicjia stan samochodu zbadają jego amfe i pudlo będzie oj jojj nie zazdroscic mu . niech sprawdza chłopaki jeszcze czy celowo tego nie zrobil . kierowcy nie zycze pudla nie zycze !!!!!!!!! ale niech go wsadza na roboty w kamieniołomy za kare na rok na kampczatke dziada jednego albo ewwntualnie prawo niech powstanie smierc za z=smierc a nie pudlo i zarcie

 3. Nie miał szacunku dla innych, dla życia ludzkiego – nie mam współczucia dla takich. Niech idzie siedzieć.

  • za dużo „grał w gre” Carmageddon, a potem szykował śpiewkę, że myślał iż to zwierz mu wtargnął pod koła

 4. On tego kierowcy nawet nie wyprzedzał tylko normalnie w Niego przywalił.

 5. Daruś od Górniakowej już wyszedł a ten miglanc nawet nie pójdzie siedzieć. Mają gnidy układy.

 6. Dożywocie dla sku*wysyna

 7. lepiej by kreta zeżarł albo sobie w du… wsadził

 8. A gzie komentarze obrońców z „Wolnych Konopi”?

  • WSZYSTKIE narkotyki powinny być legalne. Z akcyzą. Odwyki płatne. Wykroczenia / przestępstwa pod wpływem karana dużo surowiej. Za ćpanie w miejscu publicznym więzienie. Za takie zdarzenie jak to bez dyskusyjna czapa. Po pół roku margines społeczny by się zaćpał, przestępczość oparta na handlu narkotykami też, a reszta społeczeństwa by odetchnęła. Niższe bezrobocie i przestępczość. Same plusy.

 9. To chyba jakiś żart!
  Zabił człowieka i chodzi na wolności?
  Po to żeby zabić następnego???

Z kraju