690 680 960

Jest przetarg na kolejny odcinek trasy S19. Tym razem od Międzyrzeca Podlaskiego w kierunku Łosic

Kolejny w tym miesiącu przetarg na realizację trasy S19 ogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Tym razem chodzi o odcinek od granicy z województwem mazowieckim.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła poszukiwania wykonawcy, który zaprojektuje oraz wybuduje kolejny odcinek drogi ekspresowej S19 w naszym regionie. Tym razem chodzi o ok. 13,7 km drogi ekspresowej od granicy województw lubelskiego i mazowieckiego do końca obecnej obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego.

Do tego dochodzi dobudowa drugiej jezdni na obecnej obwodnicy miasta, oraz przebudowa łącznic węzłów: Międzyrzec Podlaski Północ i Międzyrzec Podlaski Południe. Tym samym obwodnica zostanie przystosowana do parametrów drogi szybkiego ruchu.

Jest to kolejny w tym miesiącu przetarg na realizację tej trasy. W ubiegłym tygodniu ruszyło poszukiwanie firmy, która zbuduje dwa odcinki pomiędzy Lubartowem a Kockiem. Łącznie jest to blisko 24 km trasy. Inwestycja podzielona została na dwa zadania, pierwsze dotyczy wykonania odcinka od Lubartowa do początku obwodnicy Kocka i Woli Skormowskiej, drugie związane jest z dobudową drugiej jezdni na samej obwodnicy.

(fot. Krzysztof Nalewajko GDDKiA)

3 komentarze

  1. Napiszcie lepiej czemu jeszcze nie oddany do użytku odcinek obwodnicy janowa lubelskiego osiada i jaka firma tam wygrała przetarg !!

  2. Sławek x2, hyży i reszta

    Ten kuźwaPiS to wszystko zrobi, zabuduje i dla nas na wały nic nie zostanie.

    • Ale pis niczego nie buduje. Te przetargi to następstwa ustaleń ileś lat temu. Tzw robią po kolei. Pis jedyne co może to cofnąć pieniądze na budowę.

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas