Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jechał przez Lublin bez tylnej szyby. „Prawa jazdy nie mam i nigdy nie miałem”

W miniony poniedziałek na jednej z ulic Lublina policjanci zwrócili uwagę na pojazd marki Audi. Kierujący autem poruszał się nim, pomimo braku tylnej szyby. Jak się okazało 45-latek nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

W miniony poniedziałek na al. Zygmuntowskich w Lublinie policjantom z lubelskiej drogówki rzucił się w oczy mężczyzna kierujący pojazdem marki Audi. Wszystko dlatego, że w aucie nie było tylnej szyby. W związku z tym mundurowi zatrzymali auto do kontroli.

– 45-latek na pytanie funkcjonariuszy czy posiada prawo jazdy odpowiedział, że „prawa jazdy nie ma i nigdy nie miał”. W związku z powyższym mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu oraz skierowali wniosek o ukaranie do sądu za jazdę bez uprawnień do kierowania pojazdami – informuje młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska z lubelskiej Policji.

Mundurowi przypominają, że zgodnie z kodeksem wykroczeń, kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny nie mając do tego uprawnień podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

Jechał przez Lublin bez tylnej szyby. „Prawa jazdy nie mam i nigdy nie miałem”

fot. Policja Lublin

35 komentarzy

  1. Tak to leciało? Audi – cztery zera i piąte za kółkiem

  2. A gdzie jest zapisane że musi być szyba z tyłu???!!

  3. Może sobie opuścił miał w tej wersji opuszczane

  4. Nie każdy tak ma preteks do zatrzymania.

  5. Udowodnił, ze autem da się jechać bez tylnej szyby. Gdyby poruszał się autem pomimo braku silnika – to byłby dopiero wyczyn!

Dodaj komentarz

Z kraju