690 680 960

Franopol: Firma sprzątająca wywoziła śmieci do lasu. Proceder wytropili myśliwi

W piątek wczesnym rankiem dwóch myśliwych natrafiło w lesie na mężczyzn wyrzucających śmieci na dzikie wysypisko. Okazało się, że wszyscy pracują w firmie odpowiedzialnej za czystość i zajmującej się usługami sprzątania.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 5:00. Myśliwi z Polskiego Związku Łowieckiego poinformowali dyżurnego, że mężczyźni wyrzucają śmieci na dzikie wysypisko. Na miejscu pojawił się patrol prewencji, który ustalił, że myśliwi przebywając w lesie w rejonie miejscowości Franopol zauważyli samochód dostawczy, z którego trzech mężczyzn wyrzucało śmieci do lasu.

Okazało się, że są to trzej mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego w wieku 56, 39 i 29 lat, a samochód jest użytkowany przez firmę oferującą usługi sprzątania.

-Najstarszy z mężczyzn, jak się okazało właściciel firmy, nie był w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy posiada faktury na wywóz śmieci generowanych w ramach prowadzonej działalności. Na miejscu znajdowało się składowisko śmieci świadczące o tym, że wielokrotnie wysypywano tam już odpady, w tym takiego samego rodzaju jak wyrzucane przez legitymowanych mężczyzn. Myśliwi wskazali również policjantom znajdujące się nieco dalej, kolejne miejsce składowania podobnych odpadów – informuje podkom. Jarosław Janicki z bialskiej policji.

Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej przeprowadzi w tej sprawie czynności wyjaśniające w kierunku wykroczenia z art. 162 kw, które zagrożone jest karą aresztu bądź grzywny. Sprawca takiego wykroczenia zobowiązany jest również do uiszczenia nawiązki równej kosztom usunięcia i neutralizacji odpadów.

2014-08-09 09:50:32
(fot. Policja Biała Podlaska)

5 komentarzy

 1. Za takie skur…..stwo powinni im Ci myśliwi dupy odstrzelić na miejscu :/

 2. HA HA HA.
  Ubaw po pachy to chyba za mało powiedziane.
  Wykroczenie !!!! Mandacik im grozi do 1000 zł.

  Gdyby mieli przy sobie 0.000001 grama suszu konopi to kara do 3 lat. A jakby posadzili pół konopi za domem to do 10 lat.

  ABSURD !!! O zgrozo. Brak słów.

 3. Popieram , najlepiej z soli , żeby dupy z tydzień ich piekły

Kursy walut

 • USD 4.4325zł 1.12%
 • GBP 5.3212zł 0.85%
 • EUR 4.7476zł 0.6%
 • CHF 4.7856zł 0.84%

Polub nas