Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Flagi narodowe Polski i Ukrainy były brudne i podarte. Interweniowali strażnicy miejscy

Strażnicy miejscy ze Świdnika interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta. Powodem interwencji było zgłoszenie dotyczące dwóch flag, które były podarte i brudne.

Do zdarzenia doszło we wtorek na terenie Świdnika. Strażnicy miejscy otrzymali po godzinie 12.00 zgłoszenie od mieszkanki miasta, z którego wynikało, że na jednym z balonów bloku mieszkalnego znajdują się dwie flagi narodowe Polski i Ukrainy. Obie były brudne i podarte. Strażnicy szybko potwierdzili zgłoszenie.

Funkcjonariusze odwiedzili mieszkańców, którzy po interwencji strażników zdjęli zniszczone symbole narodowe.

– Warto zauważyć, że oprócz oburzenia ze strony osób reprezentujących patriotyczny system wartości, możemy narazić się na odpowiedzialność za wykroczenie z art. 49 kodeksu wykroczeń. Za naruszenie przepisów o barwach narodowych grozi kara grzywny do 5000 zł. Pouczeni mieszkańcy obiecali, że tego typu sytuacja się nie powtórzy. Dziękujemy mieszkance Świdnika za wzorową postawę – informuje Straż Miejska w Świdniku.

Flagi narodowe Polski i Ukrainy były brudne i podarte. Interweniowali strażnicy miejscy

fot. SM Świdnik

24 komentarze

  1. rolnik ze wschodu

    O symbole narodowe trzeba dbać z wyjątkową pieczołowitością. Ten obrazek przedstawia obecny stan stosunków Polski i Ukrainy, niby blisko a bardzo rozdarte są te stosunki. Podziękować należy pisowskim dygnitarzom i wucowi narodowemu Jarosławowi.

  2. Co tam ludzie, gospodarka, flaga jest ważna!

  3. Szlaki na M.Śródziemnym i bałkański opanowały mafie przemytników. Świetny zarobek, bezkarność, zachęcająca polityka UE stymulowana przez niemieckie „herzlich willkommen”. A wicepremier Salvini, który ograniczył napływ o 90% został w 2019 r przyciśnięty przez KE i upadł.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo