Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Droga Męczenników Majdanka: Będą zmiany w organizacji ruchu w rejonie powstającego skrzyżowania

Od poniedziałku kierowcy pojadą lewymi pasami jezdni a od maja ruch zostanie skierowany na dotychczas zamkniętą część drogi. To w związku z kolejnym etapem prac przy budowie skrzyżowania Drogi Męczenników Majdanka z ul. Garbarską.

W poniedziałek 24 kwietnia wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu na Drodze Męczenników Majdanka na odcinku od wiaduktu kolejowego do ul. Wrońskiej. Ruch w obu kierunkach będzie się odbywał tam lewymi pasami jezdni. Na pasach zewnętrznych pracować będą drogowcy. Od ul. Wrońskiej do skrzyżowania z ul. Lotniczą kierowcy będą się poruszać tak jak dotychczas.

Kolejne zmiany zaplanowano po weekendzie majowym. Wtedy cały ruch zostanie przeniesiony na dotychczas zamknięte dla kierowców pasy jezdni, czyli część drogi po stronie ul. Garbarskiej. Całość prac związanych z budową nowego skrzyżowania ma zostać zakończona w ostatnich dniach czerwca.

Rozpoczęta w ubiegłoroczne wakacje budowa przedłużenia ulicy Garbarskiej miała się zakończyć wraz z końcem grudnia 2016 r. Jednak w trakcie prowadzonych robót ekipa wykonawcy natrafiła na wiele problemów. M.in. kłopotem okazały się liczne instalacje, na które natrafiano, zaś nie były one ujęte w planach. W wyniku tego inwestor, czyli lubelski Urząd Miasta, przedłużył termin na wykonanie inwestycji o pół roku. Oznacza to, że prace mają potrwać do końca czerwca.

Przedłużenie ul. Garbarskiej ma usprawnić komunikację z dzielnicą Kośminek. Jezdnia będzie miała po jednym pasie ruchu, w każdym kierunku. Przed skrzyżowaniem z Drogą Męczenników Majdanka powstaną dodatkowe pasy do lewoskrętu. Wyjazd znajdzie się naprzeciwko ulicy Wrońskiej. Na skrzyżowaniu powstanie również sygnalizacja świetlna. Z kolei ulica Startowa zostanie zrównana z wyjazdem z parkingu ze znajdującej się naprzeciwko stacji paliw. Dodatkowe pasy ruchu do skrętu zostaną wyznaczone także na Drodze Męczenników Majdanka. Powstaną również cztery przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów.

(fot. lublin112)
2017-04-23 13:15:42

8 komentarzy

  1. Nikomu nie potrzebna przebudowa

  2. To skrzyżowanie jest tak potrzebne jak rybie ręcznik :]

  3. Kończcie wstydu oszczędżcie !

  4. Jedna z gorszych inwestycji, poroniony pomysł.

  5. Super będzie to nowe skrzyżowanie. Na szczęście nie mieszkam w Lublinie 😀

  6. Czy jest jakiś ranking najidiotyczniejszych inwestycji ?? – bo to jest bezwzględnie nr 1!

  7. ile jeszcze czasu będą się z tym ……. ?
    pobiją rekord remontu tunelu na Kunickiego ?

  8. beznadziejna? Chyba żaden z komentujących nie mieszka przy Startowej czy Wrońskiej… Pewnie u Was na osiedlach wyjazdy do głównej drogi są wiaduktami bezkolizyjnymi byście nowych fiatów nie rozbili, jadąc do biedronki po bułkę z parówką…

Z kraju

Sport