Czworo Polaków zginęło w wypadku w Holandii. To mieszkańcy naszego regionu (zdjęcia)

W Holandii odnaleziono samochód z ciałami czterech osób. Auto znajdowało się w wodzie. Jak ustaliliśmy, ofiary to mieszkańcy naszego regionu.

W miejscowości Obdam w północnej Holandii odnaleziono samochód z ciałami czterech osób. Auto znajdowało się w wodzie, w kanale biegnącym w pobliżu lokalnej drogi. Kiedy pojazd został wydobyty na brzeg okazało się, że w środku są ciała czterech osób: trzech mężczyzn i kobiety. Ofiarami wypadku są Polacy. Byli oni poszukiwani od soboty.

Cała czwórka pracowała na plantacji tulipanów. Kiedy w sobotni poranek nie pojawili się w pracy, bliscy o ich zaginięciu powiadomili policję. Funkcjonariusze ustalili, że w piątek po pracy mieli wrócić na kemping w Zijdewind, gdzie mieszkali. Trasę tę pokonywali autem, co zajmowało im zazwyczaj kilkanaście minut.

Policjanci postanowili sprawdzić dokładnie drogę łączącą obie miejscowości. W niedzielę około południa, przejeżdżając przez Obdam, zwrócili uwagę na uszkodzone metalowe bariery oddzielające drogę od kanału. Ślady wskazywały, że pojazd mógł wpaść do wody. Po dokładnym sprawdzeniu, w kanale odnaleziono leżące na dachu audi, którym poruszali się zaginieni.

W wypadku zginęło trzech mężczyzn w wieku 20 i 21 lat oraz kobieta w wieku 48 lat. Jak udało nam się ustalić, ofiary to mieszkańcy naszego regionu. Część z nich mieszkała w okolicach Hrubieszowa. Jeden z nich osierocił małe dziecko. Cały czas trwa ustalanie przyczyn wypadku. Wszystko wskazuje jednak na to, że mogły się do niego przyczynić niekorzystne warunki pogodowe.

(fot. 112 Noord Holland)

Zobacz również

33 komentarze

 1. Z tego co mi wiadomo. W takich plantacjach/sadach, to się pracuja 10 h na dzię i 7 dniy w tydniu.

  • Tam nawet niemcy czy holendrzy jak trzeba to pracują po 10 godz tylko z różnicą stawki.

   • Ktoś wie, czemu tak jest? Czy to jakaś szczególna branża, że często zdarza się praca po 10 godzin?
    Czy Ci pracownicy (miejscowi i polscy) pracują tyle bo tak chcą, czy też muszą, bo tak już w rolnictwie jest?
    Ktoś zna szczegóły?

   • Turysta w Holandii byłem x razy i w takich firmach w sobotę i niedzielę pracuje się z własnej woli a poza tym twój komentarz nic tu ciekawego nie wnosi więc powstrzymaj się następnym razem od komentowania

  • Ludzie przyjeżdżają do Holandii by zarobić i wrócić do Polski. Wybór kto ile pracuje zależy czy tu mieszka na stałe czy tylko sezonowo. Bzdury piszcie nie znając się na temacie. Zginęli ludzie. Pochylcie głowy w milczeniu bo nie wiadomo, czy ktoś z was rano wstanie. I czy wrócisz ze swojej cudownej pracy w Polsce cały u zdrowy do domu.

  • to dla Ciebie za duzo?

 2. mam nadzieję że będzie ogłoszona żałoba narodowa więcej niż jeden dzień , najlepiej 3 , jutro andrzej ogłosi 2 lub 3 dni z powodu śmierci tego od nocnej zmiany to w sumie byłby cały tydzień i miałbym wolne bo imprez nocnych nie będzie

  • Mało śmieszne.

   • Pewnie, że nie śmieszne. Tragiczne. Jednego chowają na Wawelu bo „poległ”, po drugim ogłaszają żałobę narodową, trwającą kilka dni, bo zmarł…

    • Dyrdymałko Eustachy

     Jeśli chodzi o żałobę narodową i społeczny płacz w obie garście koreańskimi łzami, to mi sie widzi, że wszystko zależy od tego ile szanowny zmarły przekrętów dokonał, ile mieszkań kupił, a na ile dostał rabatu no i czyim kolesiem był, zanim zginął lub poległ (niepotrzebne skreślić).

 3. Niech odpoczywają w pokoju.

  • Maryja - (nie zawsze dziewica)

   Jeśli pokój będzie Twój, niech se tam odpoczywają, ale do mnie nie zapraszam – nie lubię trupiego zapachu.

 4. Skąd byli???

 5. A jutro oglosi ze jestes debilem!!!!

 6. To smutne o ile sami nie zawinili. R.I.P.

 7. Tragedia na pewno. Ale żeby przebić bariery ile trzeba gnać. Po za tym jeżdzili tą drogą codziennie i wiedzieli/ kierowca wiedział / jakie są warunki ale młodzian za kierą jak widać nie bardzo ogarniał kierowanie jak widać…

 8. Hollandia z tego slynie ze wszedzie sa kanaly przy drogach. Ale gdyby jechali powoli to by sie odbili od tej barierki. Wiec czyja wina?

  • Gdyby pobocza były obsadzone drzewami, to może by do kanału nie wpadli.

  • Cebulki szukacie winy w tragicznie zmarłych ludziach a ja powiem tyle ja mieszkam w heerhugowaard jeżeli ktoś jest ciekaw i jeździłem tamtędy dużo razy no i mogę powiedzieć że podczas opadów na tym zakręcie gówno widać, a na tym nie wyprofilowany zakręcie wystarczy 40 km/ h podczas opadów i można wypaść, następnie główna droga prowadząca do ich miejscowości była zamknięta więc jechali objazdem a poza tym nie przebili barier tylko na nią wyjechali a to różnica. Tak BTW to na tej 5m drodze jeżeli się z kimś spotkasz w jednym momencie to automatycznie jesteś prawymi kołami na poboczu a kto wie czy tak nie było ,a zresztą kto chociaż raz był w Holandii ten wie. No i na koniec znałem tych 3 zmarłych chłopaków i raczej szybko nie jeździli bo byli ogarnięci a nie gaz w podłogę i ogień. Także proszę się zastanowić w chwili ciężkiej dla bliskich co się pisze w komentarzach.

 9. Kolejny raz okazuje się że komentarze powinny być zablokowane.

 10. QWERTY, na Wawelu pochowali prezydenta Polski , porządnego człowieka , więc nie porównuj go nawet do tego z gdańska ……..

  • Masz rację. Słusznych zasług i rozmiarów „prezydent”. 🙂
   Gdzieś się dopatrzył porównania, to nie wiem.

 11. Jeden Janki koło Hrubieszowa

 12. niekorzystne warunki pogodowe to wersja pewnie w Polsce, w Holandii pewnie napiszą niedostosowanie prędkości do warunków czyli zgodnie z prawdą, zapewne jechali ostrożnie tak jak Holendrzy, tylko silny wiatr ich zdmuchnął…?

 13. taaaa jada tam co dziennie setki aut i wszyscy żyją ale musial sie pojawić taki jeden z pod lubelskiej wsi co un mundry taki jest że wszystkim pokaże – i pokozoł FEST!!
  BRAWA DLA PANA – CZTERY ZERA – ZEMSTA HITLERA !!!

 14. W Holandii często pracuje się aż 10 godz w tym 3 przerwy 15-30-15 min(9 godz pracy) w soboty do 13 godz albo wcale uważam że jest ok. w innych krajach np jak Niemcy jest gorzej bo pracujesz i 12- 16 z jedną przerwą w soboty i niedziele również.Drogi są raczej dobrze utrzymane , i brak kontroli Polacy jeżdżą za szybko tam a często pod wpływem i są tego skutki.

 15. Janki koło Hrubieszowa …to już ukrainiec

 16. po niektórzy z was niech postawia sie na miejscu rodzin które straciły bliskich w tym wypadku i zastanowiom się czy chciałyby czytać takie wpisy o swych bliskich. Uszanujcie ból tych rodzin jeśli posiadacie chodz trochę godności.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9588zł -0.44%
  • GBP 4.9449zł -0.22%
  • EUR 4.4697zł 0.06%
  • CHF 4.202zł 0%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”