Drogowy horror po zmianie organizacji ruchu w rejonie ul. Fabrycznej

Od soboty informujecie nas o dużych problemach z pokonaniem skrzyżowań w rejonie zamkniętej ul. Fabrycznej. Chodzi głównie o jazdę na pamięć przez niektórych kierowców.

– Chciałam ostrzec kierowców jeżdżących ul. Wolską/Męczenników Majdanka/Łęczyńska. Zmieniono tam organizację ruchu po zamknięciu ul. Fabrycznej. Ludzie jeżdżą na pamięć i dwa razy jak tam jechałam dwa razy o mało nie doszło do tragedii. Ludzie z pasa do jazdy w prawo (po zmianie) na ul. Wolskiej jadą na wprost w Łęczyńską prosto. Zrobiło się strasznie niebezpiecznie w tym miejscu – napisała Monika.

– Ludzie jeżdżą na pamięć i z ul. Wolskiej w ul. Łęczyńską jadą ze środkowego pasa. Dzisiaj rano 3 auta przejechały mi przed maską w ten sposób, gdy ja miałem zieloną strzałkę lewoskrętu z Drogi Męczenników Majdanka w ul. Wolską – poinformował nas Krzysztof.

W rejonie skrzyżowania ul. 1 Maja z ul. Kunickiego na Placu Bychawskim po wyłączeniu sygnalizacji w sobotę można było zaobserwować kierowców, nie zważających na znaki, jeżdżących jak im wygodnie. Przypominamy więc raz jeszcze zasady ruchu na skrzyżowaniach w rejonie prac przy ul. Fabrycznej.

I. skrzyżowanie ul. Kunickiego – ul. Wolska – ul. 1 Maja – pl. Bychawski

1. pl. Bychawski

ze środkowego pasa ruchu dopuszczona została relacja na wprost. Oznacza to, że pas służy zarówno do skrętu w prawo w ul. Kunickiego (jak obecnie) jak i do jazdy w ul. Wolską.

2. ul. 1 Maja

otwarty został wlot do ronda Lubelskiego Lipca ’80 (ogólnodostępny) oraz dopuszczony ruch pojazdów komunikacji miejskiej. Natomiast wyjazd na skrzyżowanie z ul. Wolską, ul. Kunickiego, pl. Bychawskim możliwy jest wyłącznie z prawego skrajnego pasa ruchu, który to jest pasem przeznaczonym do jazdy w prawo (w pl. Bychawski) i lewo (ul. Wolską) bez możliwości jazdy na wprost (w ul. Kunickiego). Takie rozwiązanie jest konieczne z uwagi na przestrzeń potrzebną pojazdom komunikacji miejskiej do wykonania manewru skrętu w ul. 1 Maja

3. ul. Wolska

z pasa znajdującego się przy osi jezdni (lewy pas ruchu) dopuszczona jest jazda na wprost. Tak więc można z niego skręcić w lewo w ul. Kunickiego (jak obecnie), a także jechać na wprost w pl. Bychawski

II. skrzyżowanie ul. Fabryczna – ul. Droga Męczenników Majdanka – ul. Wolska – ul. Łęczyńska

1. ul. Wolska

zmieniło się przeznaczenie pasów ruchu. Na czas zamknięcia ul. Fabrycznej wlot ul. Wolskiej posiada: pas do jazdy na wprost w ul. Łęczyńską (lewy skrajny) oraz dwa pasy do skrętu w prawo w ul. Droga Męczenników Majdanka.

2. ul. Łęczyńska

prawy skrajny pas służy wyłącznie do skrętu w prawo i to wyłącznie dla mieszkańców ul. Kościelnej. Na wprost z tego pasa mogą pojechać tylko pojazdy komunikacji miejskiej

3. ul. Droga Męczenników Majdanka

zmieniło się przeznaczenie pasów ruchu w sposób taki, że: prawy skrajny pas jest przeznaczony wyłącznie do skrętu w prawo w ul. Łęczyńską; środkowy pas służy do skrętu w lewo w ul. Wolską, ale jest przeznaczony wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej; pas przy osi jezdni jest ogólnodostępnym lewoskrętem

III. ul. Kościelna (odcinek przy parafii pw. św. Michała Archanioła, na przeciwko Parku Bronowice)

obsługa tej ulicy jest zapewniona poprzez tymczasowe ciągi przez plac budowy. Projekt zakłada umożliwienie dojazdu do posesji. Dla dojazdu udostępniony został prawoskręt z ul. Łęczyńskiej. Wyjazd natomiast jest możliwy wyłącznie w prawo, w ul. Wolską.

IV. pawilony w ciągu ul. Fabrycznej

Na wlocie ul. Fabrycznej od strony ronda został ustawiony znak zakazu wjazdu z informacją, że nie dotyczy dojazdu do posesji. W ten sposób będą obsługiwane pawilony handlowe.

Ruch pieszy pozostał wyłącznie po południowej stronie ul. Fabrycznej, czyli wzdłuż pawilonów wraz z wykorzystaniem kładki na rzeką dla zachowania ciągłości ruchu pieszego pomiędzy ul. Wolską a ul. 1 Maja.

Ponadto, dopuszczony został skręt w lewo z ul. Kunickiego w ul. Pocztową dla jadących od strony dzielnicy Dziesiąta (zasłonięty znak zakazu skrętu w lewo). Dodatkowo, tryb pracy sygnalizacji świetlnych znajdujących się w otoczeniu zadania jest dostosowywany do panującego natężenia ruchu. Sygnalizacje na skrzyżowaniach: ul. Fabryczna – ul. Droga Męczenników Majdanka – ul. Wolska – ul. Łęczyńska oraz ul. Kunickiego – ul. Wolska – ul. 1 Maja – pl. Bychawski będą wyłączne między godz. 23 a 5 rano.

Natomiast sygnalizacja na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Lubelskiego Lipca ’80 będzie działała w trybie całodobowym. Na skrzyżowaniu ul. Fabryczna – ul. Droga Męczenników Majdanka – ul. Wolska – ul. Łęczyńska podczas przerwy w pracy sygnalizacji obowiązuje tzw. łamane pierwszeństwo. Oznacza to, że drogą z pierwszeństwem przejazdu jest relacja ul. Droga Męczenników Majdana – ul. Wolska oraz w przeciwnym kierunku.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

32 komentarze

 1. Problemem jest to, że wieśniaki typu LUB jeżdżą 1-go Maja. Mam nadzieję, że policja zlikwiduje cwaniaczków.

 2. Bo jak za stodołu były zasione buroki to każdy widzioł gdzie jdzie a jak wyrosła kukurydza to Antek się zgubił i do tej pory go nie odnaleźli.

 3. Po co było 1maja otwierać. I zamęt robić.

 4. O Jezus Maria !!! Ale halo ! Debile majo prawko…!!! Pozabierać w kibinimater niesłusznie wydane uprawnienia, walić słone mandaty ćfokom, poskazywać egzaminatorów za dopuszczenie takiej sfołoczy do grona kierowców i o po problemie !

 5. Połowie wieśniaków na rejestracjach trzyliterowych powinni pozabierać prawa jazdy bo to oni jezdza jak u siebie na wsiach i powoduja niebezpieczenstwa na drogach.

  • Tak się składa, że sam widziałem dzisiaj wieśniaka jak to piszesz z tablicami LU, który mimo znaków pojechał prosto z pasa do skrętu w prawo ma Wolskiej!

 6. Wincyj remontów na raz

  • I koniecznie lustro, albo dwa na w/w skrzyżowaniach postawić.
   Kieliszki twierdzą, że to poprawia bezpieczeństwo!

 7. poczekajmy aż skończa sie ferie i dojdzie jeszcze pare aut

 8. Trochę osób pogubi prawka i samochody przez te remonty ale to dobrze mniej debili na drodze.

 9. Tylko patrzeć jak jakiś reżyser drogowy będzie nagrywał i chwalił się na lublin112 swoimi nagraniami. Proponuję zorganizować galę i tym najaktywniejszym dawać nagrodę Złotej cebuli i gwiazdę szeryfa.

  Bo w dzisiejszych czasach wrzuca się nagrania na lublin112 zamiast zanieść na komisariat.

  Hejty za 3, 2, 1…

  • Jakbyś miał trochę oleju w głowie i choć ciut trochę miał pojęcie jak to wygląda to byś nie pisał o komisariacie. Ale jesteś gościem, który dużo pisze a mało wie 🙂 Wyobraź sobie, że policja umarza postępowania po tym jak kierowca stwierdzi, że nie wie kto kierował jego pojazdem. Tych przypadków jest bardzo dużo. Skąd wiem? Znajomy pracuje w wydziale wykroczeń drogowych KMP. Wtedy nie ma podstaw do ukarania i sprawa się kończy. No ale Ty wiesz lepiej 🙂

   • Skoro policja nic nie robi to po co w ogóle nagrywać? Wrzucisz na neta dwa dni ludzie pogadają i zapomną więc jaki jest sens tych nagrań? Każdy wie jak się jeździ po Lublinie i czego się spodziewać. No chyba, że chcesz zaistnieć w internecie. Bezsens.

 10. Haha to aż trzeba pisać gdzie jak jechać??? A kysz organizatora ruchu za bety i niech sie spowiada!!!!

 11. Sprzedam Opla

 12. Czy dzisiaj dowiemy się o pierwszym dzwonie?
  Czy będzie dzisiaj tylko trąbienie na baranów?
  Oglądajcie TV Lublin 112.
  Naprawdę warto!

 13. Tak czytając te wasze wypociny ,to nie bardzo rozumiem o co tak naprawdę wam chodzi .Jest remont ,jest zmieniona organizacja ruchu czy to jest takie trudne do ogarnięcia .Albo stosujecie się do wyznaczonych tras bądź znaków ,albo jeździjcie komunikacja miejską i po problemie . Aż strach pomyśleć co by było gdyby nagle wyłączyli sygnalizację świetlną w całym mieście .

  • Byłoby to samo, co podczas kończenia masztu niepodległości. Jak wyłączyli światła jednego dnia, to od razu kilka dzwonów było.

 14. Czemu lubelaki cebulaki jezdza po swoim miescie na swoich blachach LU na nawigacji badz smartfonie? Czyzby nie znali swego miamiasta? Co to za lubelaki.

 15. Czemu te wszystkie remonty robione są w jednym czasie i czemu prace nie prowadzone są też w nocy?

 16. Tułajew był przeciw!

 17. Droga Redakcjo!
  Super, że o tym napisaliście i gratulacje dla Pani Moniki, że napisała do was. Sama tam wczoraj jechałam i się przeraziłam jak widziałam „pamięciowców”. Żadnej reakcji – zwolnienia, ostrego hamowania. Lota na wprost z Wolskiej w Łęczyńską. Nie tylko ze środkowego pasa ale i z prawego! A oba służą teraz do jazdy w prawo.

  Mam też pytanie – proszę o konsuktacje z władzami, bo być może czasem nie potrzebne blokuje się tam ruch.

  Plac Bychawski – stoję w miejscu gdzie w prawo jest Kunickiego, prosto Wolska, lewo 1-go Maja.

  Prawy pas i środkowy służą m.in do skrętu w prawo, ale zielona strzałeczka zapala się okazjonalnie i wisi tylko nad prawym pasem. W świetle logiki skoro może jechać prawy pas w prawo to i środkowy w prawo. A jak to wygląda w świetle prawa?
  Jeśli tylko prawy w prawo to będzie się tam korkowało.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7856zł -0.09%
  • GBP 4.7515zł 0%
  • EUR 4.2673zł 0.01%
  • CHF 3.8512zł 0.3%

  Polub nas

  Materiały wideo

  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
  Szturm Twierdzy Zamość 2019
  Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)
  Jechał ciężarówką całą szerokością drogi, miał blisko 6 promili. Zobacz nagranie (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Kazimiernikejszyn 17-21 lipca – co nas czeka? [PROGRAM]
  Żniwowanie w lubelskim skansenie
  Nauczą przygotowywać pyszne przetwory z owoców i warzyw
  Pikniki teatralne w lubelskich dzielnicach
  Święto Kwitnącej Fasoli. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Baciary
  x

  Szanowny Czytelniku!

  Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

  Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

  Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

  Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

  Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

  Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

  Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

  Kto jest administratorem danych osobowych?

  Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

  Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

  Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

  • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
  • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

  Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

  Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

  Twoje prawa

  Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

  Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

  * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.