Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Co 7 minut zatrzymywany jest do kontroli nietrzeźwy kierowca. Procedowane zmiany w prawie przewidują konfiskatę pojazdu

W ubiegłym roku policja zatrzymała prawie 12% więcej nietrzeźwych kierowców niż w 2020 roku. Problem alkoholu za kierownicą rośnie z każdym rokiem. Kierujący pod wpływem środków odurzających muszą liczyć się z tym, że od tego roku kodeks drogowy będzie dla nich bezlitosny.

39 komentarzy

 1. Co z tego ze Prawo się zmieniło, jak Policji brak na ulicy i nie ma kto łapać takich drobnych pijaków, więcej drogówki na ulicy i będzie ok i na dodatek powinni wyłapywać takich w nie oznakowanym radiowozem.

 2. Była taka historia:
  https://www.lublin112.pl/renault-uderzyl-w-dwie-latarnie-staranowal-bariery-i-przystanek-komunikacji-miejskiej-kierowca-byl-pijany-zdjecia/
  Minęły 4 miesiące a przystanek nie wrócił. Wszystko zostało tylko pobieżnie zabrane.
  Więc chyba kwestie odzyskiwania kasy od pijanych są dla naszych urzędników nieosiągalne.
  „będzie go drogo kosztowało, pokryje z własnych pieniędzy itd” można między bajki włożyć.

 3. A ilu nie miała okazji złapać. Mnie w ciągu 20 lat Policja zatrzymała do kontroli 1 raz! Za pasy. Teoretycznie mógłbym od 18 lat jeździć bez prawka. Jak słynny redaktor, od lat nieumiejętnie naśladujący typ macho, Pan K.

 4. Kiedy będą łapali w godzinach popołudniowych? Jaki problem zrobić akcję trzeźwość?? Łapać i tępić zabójców za kierownicą!

 5. Co 7 minut? JA bym proponował zatrzymywać nietrzeźwych częściej, nawet co minutę. A po polsku sensowny tytuł mógłby wyglądać tak: „W wyniku przeprowadzanych kontroli średnio co 7 minut zatrzymywany jest nietrzeźwy kierowca.” Nie ma za co.

Z kraju

Sport