Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nie chciał potrącić lisa, uderzył w drzewo. Zginęła pasażerka

Znane są już wstępne przyczyny tragicznego w skutkach wypadku, do jakiego doszło w połowie września pod Krasnymstawem. Na drogę miał wybiec lis.

Do wypadku doszło w piątkowe południe 18 września w miejscowości Zakręcie pod Krasnymstawem. Kierujący hondą 22-letni mężczyzna, jadąc w kierunku Lublina, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto zjechało na pobocze i bokiem uderzyło w drzewo. [pisaliśmy o tym TUTAJ]

W pojeździe znajdowało się pięć osób: kierowca a także cztery pasażerki w wieku 18-40 lat. Wszyscy to obywatele Ukrainy. Do szpitala przetransportowane zostały cztery osoby podróżujące hondą. Jedna z pasażerek, znajdowała się w krytycznym stanie. Lekarzom nie udało się jednak uratować jej życia. 40-latka zmarła w wyniku ciężkich obrażeń ciała.

Badanie trzeźwości nie wykazało, by kierowca spożywał alkohol. Ze względu iż wypadek miał skutek śmiertelny, sprawę przejęła prokuratura. Śledczy po przesłuchaniach uczestników wypadku, jak też przeanalizowaniu całego materiału dowodowego, postawili kierowcy zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

Jak wyjaśniał 22-latek, w trakcie jazdy nagle na jezdnię wybiegł lis. Chcąc uniknąć z nim zderzenia, skręcił gwałtownie kierownicą a następnie auto wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Wobec kierowcy nie zastosowano żadnego środka zapobiegawczego, będzie odpowiadał z wolnej stopy.

(fot. policja)
2015-10-03 00:07:00

23 komentarze

  1. pewnie koleś kocha zwierzęta i liska ocalił

  2. Bo tak to jest jak gówanżeria siada za kółkiem … k..wa to nie nfs jakby jechał normalnie to opanowałby auto a tak zabił dzieciaki bez doświadczenia powinni max jeździć 60 km/h wszędzie. niech zrobi 1mln km i wtedy niech szaleje

  3. A lis przynajmniej uciekł? A poważnie, głupia reakcja kierowcy. Ja w takich sytuacjach hamuje, a jak widzę że nie dam rady to trudno… Jeden kot czy pies mniej. Niestety ludzki umysł różnie reaguje na zagrożenia.

  4. Ja zabilem lisa rozwalił mi halogen i zderzak .

  5. Guzik prawda. Zasnal