Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Chcą obniżenia kosztów utrzymania spółdzielni. Wnioskują o kilkukrotną obniżkę wynagrodzeń

Jak wynika z zestawienia, jakie przygotowali członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej Czuby, obniżka wynagrodzeń pozwoli na uzyskanie 1,5 mln zł oszczędności. Dzięki temu czynsze mieszkańców mogą być niższe o 250 zł.

40 komentarzy

 1. RSM Motor to powinien być kolejny bunt mieszkańców. Prezes to dożywotnia kadencja i jego poplecznicy też.
  Ta sama obsada od lat. Pozory pracy i niezła kasa z podwyżek czynszu.
  Powinien tym zająć się SEJM /jedna lub dwie kadencje prezesa i wybory korespondencyjne aby wszyscy mieli szansę się określić a nie jak dotychczas tylko ci co zmieszczą się na Walnym Zgromadzeniu.

  • jak macie problem żeby coś się dowiedzieć od prezesa o funkcjonowaniu spółdzielni w godzinach pracy to polecam się udać na okolice skrzyżowania Andersa/ Bazylianówka, dużo łatwiej go tam o tej porze zastać

 2. Spółdzielnia Czuby twierdzi że starała się o uzyskanie dosfinansowania ze środków UE na remonty i termomodernizacje, ale niestety nie udało im się uzyskać. Gdy poproszono spółdzielnię o wykazanie tych działań, zasłonili się, że nie muszę wyjaśniać takich rzeczy członkom spółdzielni.
  Jedyne słuszne działanie w tej sprawie, to wydzielenie się ze spółdzielni i założenie wspólnoty. Nie jest to trudne i od razu są oszczędności kilkuset zł w czynszu.

  • Mieszkańcy bloków przy Watykańskiej nie zrobią tego, bo im szkoda każdego grosza jak widać. Skoro przez tyle lat nie chcieli płacić kilku dziesięcu groszy w czynszu na ocieplenie sqoich budynków, a obecnie przerasta ich koszt około 1,50 zł, to zapomnij, że będą się składać na wspólnotę. Jakoś na całym osiedlu zostało wykonane ocieplenie już dawno, było realizowane właśnie z tych kilkudziesięcia groszowych dopłat w czynszu, a akurat oni mają problem z tym od praktycznie zawsze. Jak by jeszcze było tego mało, to przeprowadzane było mycie elewacji czy konserwacja balkonów i balustrad, nawet dzisiaj można zaobserwować, że takie prace sa wykonywane.
   Zgodzić się można jedynie z tym, ze czynsz jest wysoki, przy takich kwotach, to nawet te 1,50 zł nic nie znaczy, no ale jak się nie chciało przez tyle lat płacić, to co się dziwić, że robią teraz eskalację na całe osiedle, żeby ugrać dla siebie swoją sprawę. Te 1,5 mln zł oszczędności to i tak stanowczo za mało na renowacje elewacji i ocieplenie tych bloków, nie wspominajac już o zmniejszeniu czynszu dla wszystkich właścicieli mieszkań całej dzielnicy.
   Dodatkowo dochodzi tu spór między samymi mieszkańcami bloków przy Watykańskiej, toczący się od około 10 lat, jedni by chcieli i by zapłacili, inni by chcieli, ale nie zapłacą, a koszty ogrzewania wzrosły już znaczaco i nagle sie okazało, że to coraz większy problem.
   A na koniec można dodać, że w jednym z tych budynków mieści się siedziba spółdzielni, co na pewno nie jest dobra wizytówką ani dla mieszkańców dzielnicy, ani dla zarządu spółdzielni, więc na logike rzecz biorac, jaki mieli by w tym cel, aby nie zrobić renowacji tych budynków. Problem stwarzają sami mieszkańcy.

   • Widać że administracja trolluje. Te wszystkie administracje wydział z prostego założenia, że koszty, jakie by nie były, podzieli się na mieszkańców, więc nie nas motywacji do oszczędzania. Doić kasę ile można bo ludzie się nie zbiorą. LSM kupił drogi pojazd do zamiatania, a pracownicy jak znikali o 8 rano tak dalej znikają, ich liczba także nie zmalała, normalnieeldorado. Na koszt mieszkańców oczywiście, podwyżki zgoni się na sytuację na świecie.

 3. Jeśli ktoś chce przyjść na walne, to każda nieruchomość ma zebranie w innym terminie – harmonogram jest na głównej stronie spółdzielni Czuby

 4. Eksmisja za długi

  Co się chów klatkowy oburzył. Jak was nie stać na dom, to płacić czynsz i płakać.

  • żeby prezesi mogli mieć po kilka domów (np. RSM…) i nie musieli we własnej spółdzielni mieszkać , ktoś musi te czynsze bulić, takby się żerowisko skończyło

Z kraju