Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

W długi weekend majowy na Roztocze będą kursować pociągi. To specjalna oferta dla turystów

W majowy weekend kursować będą specjalne pociągi z Lublina do Bełżca i Jarosławia na Podkarpaciu oraz z Zamościa do Rzeszowa. Będzie można nimi dotrzeć na Roztocze.

Tak jak co roku w długi weekend majowy wiele osób przeznaczy na krótsze lub dłuższe wyjazdy. Część mieszkańców naszego regionu z pewnością uda się na Roztocze. Słynie bowiem ono z czystego powietrza, dziewiczej przyrody i zapierających dech w piersiach widoków. Mało kto wie, że jest to też jeden z najbardziej nasłonecznionych regionów w Polsce, zaś stężenie jodu jest tam porównywalne z wybrzeżem.

Z uwagi na znacznie większy ruch turystyczny, jaki występuje na Roztoczu w trakcie majówki, kolejowa spółka PolRegio uruchomi dodatkowe pociągi, którymi będzie można dotrzeć m.in. do Szczebrzeszyna, Józefowa, Zwierzyńca, Suśca czy też Horyńca Zdroju. Od soboty 29 kwietnia do środy 3 maja na trasę wyjadą bowiem szynobusy z Lublina do Bełżca i Jarosławia oraz z Zamościa do Rzeszowa. Trasa tego drugiego wiedzie również przez Roztocze, a także wzdłuż granicy z Ukrainą.

Wyjazdy z Lublina do Jarosławia wyruszy o godz. 7:20, na miejsce dotrze o 12:47, skład z Lublina do Bełżca wyjedzie o 9:32, na stacji końcowej będzie o 12:47, a z Zamościa do Rzeszowa o 16:19, gdzie do stolicy Podkarpacia dojedzie o 21:00. W tym ostatnim przypadku, będzie to wydłużona trasa szynobusu wyjeżdżającego z Lublina do Zamościa o godz. 13:39.

W drogę powrotną pociąg z Rzeszowa do Zamościa wyjedzie o 7:39, z Bełżca do Lublina o 15:13a z Jarosławia do Lublina o 15:50. Będą one skomunikowane z pociągami z Chełma do Rejowca. Połączenia te mają być atrakcyjne nie tylko dla osób jadących na Roztocze, lecz również dla tych, którzy chcą poznać dawno nie używaną trasę kolejową oraz spędzić noc w Lublinie.

(fot. lublin112)

5 komentarzy

  1. Ludzie nie przyzwyczajeni, nie zaznajomieni z codzienną ofertą przewozową na roztocze, której na codzień nie ma- zwyczajnie nie biorą takiej niecodziennej opcji pod uwagę w planowaniu weekendowego wypadu.

  2. 3h 15min z Lublina do Bełżca…? Nie wiem fi powiedzieć… już taniej i zdecydowanie szybciej wybrać się własnym autem… a szkoda, że tak działa zachęta do transportu zbiorowego…

  3. Aha i żeby pobyć i pozwiedzać mamy aż 2h 20min 😉 SZOK bo o 12:47 pociąg dociera na miejsce a o 15:23 wraca hehee… MAJÓWKA W POCIĄGU, jedziesz łącznie 6h 30min żeby 2godz. pobyć hahaaa !! BAREJA normalnie 🙁

  4. Matka Polka (nie mylić ze stadem boskich)

    Ja tam se ruszę na tą drugą trasę, co to wiedzie również przez Roztocze, a także wzdłuż granicy z Ukrainą.
    Ciekaw jestem jak postępuje budowa płotu oddzielającego Polskę od napływu nadmiernej ilości sióstr” i „braci” wraz z pszenicą i jajkami.

  5. Nie, nie są skomunikowane z pociągami z Chełma. Chcąc pojechać wcześniejszym pociągiem, czekamy w Rejowcu 2 godziny. Trochę absurd, bo jadąc na przykład do Suśca, czas podróży się podwaja.

Wiadomości z info112