Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

To była wyjątkowa akcja. Płacono kaszą, mydłem, konserwami i batonami

Już po raz 23 w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się aukcja przedmiotów „Dar serca za dar serca”. Zorganizowano ją w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Oprócz osób prywatnych, wzięły w niej udział lubelscy artyści, urzędnicy oraz przedstawiciele firm.

Aukcja, jak to już jest w tradycji, była wyjątkowa. Wszystkie wystawione do licytacji przedmioty można było nabyć nie za gotówkę, lecz za produkty spożywcze. Płacono m.in. cukrem, mąką, makaronem, konserwami, czekoladą czy też olejem. Wszystkie te produkty trafią niebawem do dzieci z rodzin wielodzietnych oraz przebywających w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

Na aukcji licytowano m.in. zestaw gadżetów Radia Lublin, pióro przekazane przez Jana Szewczaka Posła na Sejm RP, piłkę i szalik Górnika Łęczna, zestaw prezentów od Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, liczne płyty z autografami artystów np. Majki Jeżowskiej czy Romualda Lipko, koszulkę z autografami zawodniczek Pszczółki czy też koszulkę z autografem Kuby Błaszczykowskiego.

Do tego koszulkę i piłkę z autografami zawodników męskiej koszykarskiej reprezentacji polski, rękodzieła wykonane przez osoby uczęszczające do pracowni i warsztatów terapii zajęciowej Koło w Świdniku, obraz autorstwa Urszuli Studzińskiej, grafikę przedstawiającą ulicę i Bramę Grodzką w Lublinie, unikatowy egzemplarz książki z 1995 roku Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, albumy od Lasów Państwowych, maskotkę sierżanta Poli, czy też przekazaną przez marszałka Sławomira Sosnowskiego piłkę do gry z autografami gwiazd uczestniczących w otwarciu strefy kibica w Hrubieszowie.

Licytujący byli bardzo hojni, dzięki czemu do magazynów akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę trafiło 3 tony makaronu, 1850 opakowań herbaty, 1317 sztuk batonów, ponad tysiąc czekolad, 950 sztuk konserw mięsnych, niewiele mniej konserw rybnych, 800 torebek barszczu czerwonego, 760 butelek oleju, 685 opakowań rodzynek, 745 opakowań kaszy, 469 pudełek kakao, 355 paczek galaretki, 250 kg mąki, 87 kg cukru jak też 120 mydeł.

(fot. UW)
2016-12-17 13:38:13

3 komentarze

 1. Głupowaty garnek znów mógł się podlansować.

  • A Ty jak pomagasz innym? Pewnie w żaden sposób.

   • Na pewno nie będę opowiadał o tym na forum żeby pokazać jaki ze mnie fajny koleś.
    Natomiast garnek-jeśli o nim mowa-nikomu nie pomógł tylko pokazał się bo filmowali i robili zdjęcia.
    Nie widzisz,że to matoł?Wystarczy posłuchać jak się odezwie.