Lublin: Protest pracowników Poczty Polskiej

Dzisiaj w Lublinie odbył się protest pracowników Poczty Polskiej. Zebrani na Placu Łokietka domagali się poprawy warunków pracy oraz podwyżek.

W sobotę o godzinie 11 w Lublinie rozpoczął się protest pracowników Poczty Polskiej. Zebrani na Placu Łokietka przynieśli ze sobą transparenty z hasłami: „Żądamy realnej podwyżki płac a nie tymczasowych rozwiązań”, „Godne a nie głodne prace”, „Walczymy o godność pracownika Poczty Polskiej”.
 


 
Po kilkuminutowym przemówieniu protestujący przeszli pod budynek Poczty Polskiej przy Placu Litewskim, gdzie odśpiewali hymn narodowy. Jak mówią uczestnicy zgromadzenia, większość zarabia od 1500 zł do 1700 zł na rękę. Listonosze zaś obarczani są dodatkowymi obowiązkami, a nie są za nie odpowiedni wynagradzani. Jednocześnie sygnalizują, że lubią swoją pracę i chcą pracować, ale żądają od osób decyzyjnych poprawy ich warunków pracy, zwłaszcza finansowych.

W proteście pracowników poczty wspierali członkowie rodzin. Zebrani powiedzieli, że jeżeli kierownictwo będzie głuche na ich żądania, zaostrzą protest. Jedną z form może być strajk włoski. W trakcie protestu organizatorzy poinformowali, że dostali zaproszenie od dyrekcji na wspólne rozmowy.

Około godziny 12 zakończono zgromadzenie.

2016-12-17 13:15:34
(fot. wideo lublin112.pl)

Zobacz również

35 komentarzy

 1. zapraszam do pracy na poczcie tępaku

 2. Jedną malutką łapką dają a drugą dużą zabierają… w efekcie jest coraz mniej, taka jest filozofia PIS-u co także Pocztę dopadła, w PIS-du z takim zarządem

  • O ile dobrze pamiętam, to PO wpuściło konkurencję dodatkowo powierzając obsługę Sądów i innych podmiotów. Pamiętasz listy z kawałkiem blachy?. Choć kłopoty zaczęły się dużo wcześniej; od rozdziału poczty od telefonii która poszła w obce ręce. Więc nie pitol, że to wina rocznych Rządów PiS.

   • OK Wujku z PIS-u, oni teraz po prostu muszą dokonać „dobrej zmiany” na Poczcie dojąc na maxa pracowników.

 3. Jewgienij ma racje kiedys poczta polska była monopolistą i robili co chcieli teraz jest wolny rynek i konkurencja.

 4. interes firm panstwowych powinien stać na pierwszym miejscu.

  • Wszystkie firmy państwowe dostawały regularne podwyżki, a pocztowcy przez 8 lat ani jednej, a pracy coraz więcej!. Gdzie ta sprawiedliwość. Trzeba walczyć o swoje robią to górnicy, lekarze, nauczyciele. Praca pocztowcow jest również ważna!!!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)