Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Był pijany, widowiskowo zakończył podróż

Wczoraj w nocy w Karczmiskach doszło do dachowania pojazdu osobowego. 25-latek kierujący autem był pijany, miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty i stanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 1.00 w miejscowości Karczmiska w powiecie opolskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że na drodze leży na dachu auto osobowe. Co więcej świadek nie widział zdarzenia, ale wyszedł z domu po tym, jak usłyszał huk. Dodał również, że w samochodzie znajduje się uwięziona osoba wzywająca pomocy.

– Przybyły na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Jak się okazało 25-letni mieszkaniec gminy Karczmiska, jechał samochodem mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem, po czym jego auto dachowało. 25-latek niebawem usłyszy zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów – informuje aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

Pijani kierowcy na drodze to zagrożenie

Nietrzeźwi kierujący stanowią realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg, są często sprawcami tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

14 komentarzy

 1. A miały być dotkliwe ponoć kary dla pijaków.?

  • Miały być: 1000000 samochodów elektrycznych. 40 mostów na Wiśle. Dzieci miały już nie wyjadać zanęty na dziki. Pijakom mieli zabierać samochody. Można tak wymieniać do jutra ale jeden most powstał. Ten w Kuzawce bo banda pisiorów nie umie naprawić drogi!!!

 2. Był pijany, widowiskowo zakończył podróż
  Dobry Bóg pomógł !!!

 3. Niedorzecznik prasowy

  A teraz zajmą się nim fachowcy.

 4. Miał prawie 2 promile? No to teraz powinien posiedzieć 200 dni, a przy tym widowiskowo zamiatać ulice. Reszta kar później.

 5. Powinno się jak na Litwie konfiskować pojazd

 6. Morawiecki znowu kłamał obiecując bezpieczne drogi

 7. Nie on jeden, i nie ostatni, pod różnymi partiami i formacjami. Lud kupi i będzie się cieszył że głosował na tych dobrych.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo