Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Z bronią w ręku wszedł do banku i żądał wydania pieniędzy, pomylił jednak okienka. Grozi mu 12 lat więzienia

Postanowił dokonać napadu na bank, jednak od początku jego plan nie układał się, tak jak powinien. Pomimo tego, że udało mu się zabrać pieniądze i uciec, wpadł gdy przebywał w jednym z wynajętych apartamentów.

Lubelska prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie napadu na bank przy ul. Głębokiej, jaki miał miejsce w połowie marca br. Wtedy to około godziny 16, do znajdującej się w pawilonie placówki Banku Zachodniego WBK, wszedł zamaskowany, ubrany na sportowo mężczyzna. Na głowę miał naciągnięty kaptur oraz zasłoniętą twarz. Wybrał moment, kiedy w banku nie było klientów, tylko czwórka pracowników.

Podbiegł pod jedno z okienek, a następnie trzymanym w ręku pistoletem sterroryzował pracowników banku i zażądał wydania pieniędzy. Mężczyzna wybrał jednak złe okienko, gdyż pracownica nie miała dostępu do kasy. Nie rezygnując, skierował się do kolejnej kobiety. Szarpiąc ją krzyczał, że ma mu wydać pieniądze. Pracownica obawiając się o swoje, jak też koleżanek życie, postanowiła nie przeciwstawiać się napastnikowi i otworzyła kasetkę.

Wtedy mężczyzna zabrał znajdujące się w środku banknoty, włożył je do przyniesionej ze sobą reklamówki i uciekł. Jego łupem padło niecałe 20 tys. złotych. Policjanci rozpoczęli zakrojone na szeroką skalę poszukiwania sprawcy napadu. Szybko wpadli na jego trop. Okazał się nim znany im recydywista Bartosz W.

Jak ustalono, po dokonaniu napadu udał się do jednego z lubelskich hoteli, później pojechał do Warszawy, gdzie wynajął apartament. Tam został zatrzymany przez funkcjonariuszy. W trakcie przeszukania znaleziono też broń, której użył podczas napadu. Mężczyzna usłyszał zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Nie przyznał się jednak do zarzucanego mu czynu. Decyzją sądu, trafił do tymczasowego aresztu. Niebawem rozpocznie się jego proces. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112)
2018-06-06 19:54:37

12 komentarzy

 1. Jak tak będą ceny rosły to i ja bede napadywał na banki.

  • Zacznij od napadywnięcia na księgarnię, słownik się przyda.

   • Leżę I Się Śmieję Z Napadywania :)

    Ku…. Cieciu malinowy , Napadywać?? Co to ku.. znaczy napadywać?? Napadywać to Ty możesz swojego małego ręką!!
    hahahahaha

 2. AAaaaaaaaa to może z bronią trzeba tam iść żeby w końcu zamknęli mi konto…

  • to zły pomysł, z bronią to Ci otworzą jeszcze 3 konta, 2 lokaty i fundusz inwestycyjny, i już im się do końca życia nie wywiniesz 😀

 3. Prawo silniejszego. Jeżeli masz broń palną, samochód osobowy, ciężarówkę. Masz odpowiednio prawo do: pieniędzy cudzej osoby, pierwszeństwa przed rowerzystą, pierwszeństwa przed kierującym osobówką.
  To zasada nr. 1 na tym forum.

  • Dodaj do tego jeszcze że posiadając rower masz pierszeństwo przed pieszym i bedzie się zgadzało. A tak po za tym weź leki.

 4. Pierwszy milion trzeba ukraść.

 5. Wszyscy pis czerwona kartke przy nasnastępnych wyborach

  To prawda. Pis z nas normalnycj pracujących ludzi robi powoli dziadów .. Wszystko zaczyna drozec. Juz cichaczem wprowadzają 10gr podatku do paliwa. A dziecioroby sie śmieją !! Ha ha i jeszcze będę emerytury dla bab ktork CAŁE życie siedziały w domu i nie pracowały Ale bachory były!!!!! HA HA. Macie pisuary coscie chcieli .

 6. Ludzie się cieszą z 500+ i nic więcej do nich nie dociera. Rząd robi co chce a suweren udaje, że nie widzi.

  • a może jednak suweren się cieszy że w końcu zmiany in plus dla ludzi a nie tylko wpieprzanie ośmiorniczek za nasze pieniądze

Z kraju

Polityka i społeczeństwo