690 680 960

Areszt za kradzież rozbójniczą. 22-latkowi grozi kara długiego pobytu w więzieniu

W ręce policjantów wpadł 22-latek, który dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym z zamojskich sklepów. W minioną sobotę Sąd Rejonowy w Zamościu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży rozbójniczej doszło w drugiej połowie lipca tego roku w jednym ze sklepów na terenie Zamościa. Do placówki handlowej wszedł mężczyzna z twarzą przysłoniętą maseczką ochronną. Poprosił kasjerkę o cztery kartony papierosów, które następnie zapakował do foliowej torby.

Kiedy miało już dojść do płatności, mężczyzna poprosił o możliwość wykonania transakcji przy użyciu karty, przy czym tylko na chwilę przyłożył ją do czytnika płatności mobilnej, a zaraz po tym nie płacąc za towar wartości ponad 500 złotych próbował uciec ze sklepu. Na jego drodze stanęli pracownicy sklepu, którzy starali się go zatrzymać.

Wywiązała się szarpanina, po której sprawca wybiegł ze sklepu. Nie zdołali go również zatrzymać zaalarmowani przechodnie, którzy znajdowali się w pobliżu. Postępowanie w tej sprawie prowadzili zamojscy policjanci, którzy w końcu zatrzymali 22-latka z Zamościa.

Wszystkie zrealizowane przez nich czynności i zgromadzony materiał dowodowy dały podstawy do tego, aby wystąpić do Prokuratury Rejonowej w Zamościu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

W sobotę Sąd Rejonowy w Zamościu przychylił się do wniosku policji i prokuratury. 22-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież rozbójnicza jest przestępstwem, za której dokonanie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Zamość)

4 komentarze

  1. No to student narozrabiał…

  2. Kiedyś jak była pandemia to podejrzany był klient bez maski. Teraz to podejrzany jest klient co wchodzi do sklepu w masce, powinni zakazać wchodzenia do sklepów w maskach, a policja i straż miejska powinna kontrolować ludzi, którzy są np. w galeriach handlowych w maskach i pytać się o powód jej założenia. Teraz po pandemii trzeba się bacznie przyglądać tego typu osobnikom.

  3. Klient w masce jest mniej awanturujący się

  4. A sasin już siedzi?

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas