Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na Lubelszczyźnie jest ponad 200 punktów, w których można się zaszczepić przeciwko grypie

Od początku września w placówkach medycznych i aptekach można przyjąć szczepionkę przeciwko grypie. Aktualnie w województwie lubelskim można się zaszczepić w 203 miejscach, w tym w 42 aptekach. W samym Lublinie jest 48 punktów szczepień przeciwko grypie.

Tylko do 30 września (piątek) Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ przyjmuje kolejne wnioski od placówek medycznych i aptek, które są zainteresowane szczepieniem przeciwko grypie. Zgłoszenie można złożyć elektronicznie.

Szczepionki przeciwko grypie bezpłatnie otrzymują kobiety w ciąży i seniorzy w wieku powyżej 75 lat. Z częściową refundacją szczepionki mogą kupić między innymi pacjenci w wieku 18 – 65 lat narażeni na ryzyko wystąpienia powikłań pogrypowych oraz pacjenci 65+. Dla pozostałych osób szczepionka przeciw grypie jest płatna. Pacjent pokrywa koszt preparatu, natomiast NFZ płaci za szczepienie.

Kwalifikować do szczepienia przeciw grypie mogą: lekarz, felczer, dentysta, pielęgniarka, położna, ratownik medyczny, fizjoterapeuta, diagnosta laboratoryjny oraz farmaceuta. Kwalifikację przed szczepieniem dzieci prowadzi lekarz. Szczepić przeciw grypie mogą lekarz, lekarz dentysta, felczer, pielęgniarka, położna, ratownik medyczny, higienistka szkolna, farmaceuta, fizjoterapeuta i diagnosta laboratoryjny.

Za szczepienie przeciwko grypie fundusz zapłaci 21,83 zł. Stawkę wyliczyła Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Koszt obejmuje kwalifikację do szczepienia i podanie szczepionki przez osobę uprawnioną. Szczepienie przeciw grypie można przyjąć w placówkach medycznych i aptekach, które zgłoszą się do akcji szczepień, jednak dzieci mogą być szczepione tylko w placówkach medycznych.

Lista punktów, w których można zaszczepić się przeciwko grypie w województwie lubelskim:

Szczepienia przeciwko grypie – wykaz.xls

Szczepienia przeciwko grypie – wykaz.pdf

(fot. pixabay.com)

18 komentarzy

  1. Covid jest ja muszę mieć drugą pensje w tym roku.