19-latek lubił obserwować akcje strażaków, podpalał na osiedlu co się dało. Wyrządził 76 tys. strat (zdjęcia)

Policjanci zatrzymali 19-latka, który odpowie za serię podpaleń, których dokonał w ciągu dwóch tygodni sierpnia w rejonie ul. Radości na Czubach. Trwa również sprawdzanie, czy nie jest on odpowiedzialny za inne, podobne zdarzenia w tym rejonie miasta.

Od połowy sierpnia lubelscy strażacy zaczęli notować liczne pożary, do jakich dochodziło w rejonie kilku ulic w lubelskiej dzielnicy Czuby. Głównie paliły się kontenery na śmieci i wiaty śmietnikowe. 15 sierpnia paliło się przy ul. Radości, 19 sierpnia przy ul. Watykańskiej, 23 sierpnia ponownie przy ul. Radości, kolejny pożar miał miejsce w tej okolicy 25 sierpnia. Tej samej nocy zapaliło się także drewniane koryto dla zwierząt w szopce parafialnej kościoła św. Rodziny przy ul. Jana Pawła II. Dzień później strażacy gasili zarośla oraz pozostałości budowlane, następnego dnia kolejne śmietniki. Z kolei 29 sierpnia znów otrzymali zgłoszenie o pożarze szopki przy kościele.

Za każdym razem okazywało się, że przyczyną pożarów było celowe podłożenie ognia. Dlatego też strażacy zaczęli o wszystkim powiadamiać policję. Teren osiedla patrolowali wywiadowcy, a sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu VII. Szybko powiązano fakt, iż podczas każdej akcji gaśniczej strażacy widzieli w pobliżu nastolatka, który obserwował ich działania.

Co więcej, to on za za każdym razem wzywał straż pożarną. Po ustaleniu jego danych okazało się, że to mieszkający w pobliżu 19-latek. W jego telefonie policjanci znaleźli zdjecia wykonane podczas każdego z podpaleń. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Jak wyjaśniał, podpalał ponieważ lubił obserwować akcje gaśniczą. Łączne straty zostały oszacowane na ponad 76 tys. zł. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. nadesłane, Policja Lublin)

18 komentarzy

  1. Idiota totalny Sam Na siebie zastawil pulapke nie dosc ze podpalal to I dokumentowal swe wyczyny nie ma co prawdziwy geniusz piroman

  2. Taki trochę idiota!

  3. hmm zapomnieli o wiacie śmietnikowej w bloku przy Jutrzenki to chyba też Czuby… i okred ten sam….

  4. Matoł zasrany, każdy tego typu wybryk powinien skutkować odrazu kredytem na wartość szkody i nic mnie to nie obchodzi, że nie ma z czego zapłacić raty, odsetki i zadłużenie zrobią swoje

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dzień Dziecka w Gorajcu: Będą animacje, warsztaty, dmuchańce i pokazy
Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa